Міністерство юстиції Німеччини: Українці не будуть змушуватися служити в армії

Якщо Україна вирішить призивати на військову службу чоловіків, які залишили країну, це не матиме практичних наслідків для українців, що проживають в Німеччині, заявив Марко Бушман.

В Німеччині не буде примусового призову для українців, які знаходяться в країні, відзначив міністр юстиції ФРН Марко Бушман (Marco Buschmann), якого цитує агентство dpa в п’ятницю, 22 грудня. За його словами, “змушувати людей виконувати військовий обов’язок чи служити в армії проти їх волі – це не в нашому стилі”. Про це повідомляє видання DW.

Бушман, що представляє Ліберальну демократичну партію в чинному уряді Німеччини, зазначив, що якщо українська влада вирішить призвати до армії чоловіків, які покинули країну, це не вплине на українців, що проживають в Німеччині.

“Для мене неможливо уявити, як ми можемо примушувати людей з інших країн служити зі зброєю в руках, враховуючи, що згідно з нашою конституцією, громадяни Німеччини не повинні цього робити проти своєї волі”, – підкреслив міністр. Він також додав, що влада ФРН стежить за тим, щоб створити умови для біженців від воєнних дій в Україні, які дозволять їм швидше знайти роботу.

Можлива мобілізація українців із-за кордону?

21 грудня міністр оборони України Рустем Умеров в інтерв’ю Bild, Welt TV і Politico повідомив, що для залучення нових солдатів для оборонної війни проти Росії з 2024 року українське керівництво планує призвати на військову службу чоловіків-українців віком від 25 до 60 років, які залишили країну, включаючи тих, що знаходяться в Німеччині. Умеров зазначив, що йдеться про запрошення прийти на призовні пункти, а ті, хто відмовиться, можуть стати об’єктом санкцій.

Того ж дня в Міноборони України практично відхилили слова Умерова, заявивши, що “не розглядається питання призову із-за кордону”. За словами представника Міноборони Ілля Павлюка, Умеров загалом говорив про рекрутацію і необхідність переконати українців за кордоном приєднатися до армії.

Реакції в Німеччині були різні. Віце-голова фракції опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Йоганн Вадепуль в ефірі телеканалу Welt висловив підтримку “настійливому моральному заклику” Міноборони України, не уточнюючи, як саме може бути надана ця підтримка. Однак він вважає, що українці, які опинилися в Німеччині, “тут через війну і просто повинні робити свій внесок у те, щоб ця війна завершилася”.

Президент України Володимир Зеленський, зі свого боку, 19 грудня повідомив на пресконференції, що Україна планує привласнити до військової служби додаткові 450-500 тисяч осіб. Зеленський розповів про розробку відповідного законопроєкту, який потім буде винесено на розгляд Верховної Ради.

Читати також:

Умеров хоче призвати до армії чоловіків, які знаходяться в Німеччині: що відомо?

Зеленський несподівано прибув в Німеччину: цілі візиту не розголошують

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja