Німеччина готується до участі в місії “Страж процвітання”

На початку 2024 року Німеччина може приєднатися до міжнародної операції з забезпечення свободи навігації в Червоному морі.

Якщо вірити тому, що кажуть у політичних колах Німеччини, то бундесвер стоїть перед новою важливою міжнародною місією. В січні або лютому 2024 року Німеччина може приєднатися до міжнародної операції з забезпечення свободи навігації в Червоному морі, очолюваної США.

Проте існує типова німецька особливість, яка особливо важлива тоді, коли нога німецького солдата повинна ступити на чужу землю. Бундесвер є парламентською армією, і для залучення його до будь-якої операції необхідно отримати мандат бундестагу. Про це повідомляє DW.

“Prosperity Guardian” – “Страж процвітання”, так називається операція США, які звернулися за підтримкою в її участі до понад сорока країн. Назва операції говорить сама за себе – йдеться про те, щоб встати на сторожу безпеки одного з найважливіших судноплавних торгових шляхів. До акції вже приєдналися Франція, Великобританія, інші союзники США, а після дозволу бундестагу приєднається і Німеччина. Причиною загострення ситуації в регіоні стали часті напади підтримуваних Іраном єменських повстанців-хуситів з військової групи “Ансар Аллах” на торгові судна, які через Суецький канал йдуть з Європи в Азію і навпаки.

Трафік через Червоне море становить від 10 до 12 відсотків світових морських перевезень, приблизно 5 відсотків світових обсягів транспортування нафти та приблизно 30 відсотків всіх контейнерних перевезень. Цифри вражаючі, а небезпека для перевезень зростає. Тільки в грудні хусити здійснили 20 повітряних нападів на судна, які проходили цим районом, використовуючи як безпілотники, так і ракети.

Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт підтвердив, що в Берліні розглядають питання участі в місії з захисту судноплавства. І його слова свідчать про те, що така участь досить ймовірна. “Є право на безпеку. І є право свободи морів і океанів. І якщо цьому праву погрожують, то міжнародна спільнота зобов’язане зменшити ці загрози”, – заявив він.

Дещо обережніше висловився представник МЗС Німеччини. “Ми проведемо зараз внутрішню перевірку і, якщо ми прийдемо до відповідних висновків і приймемо рішення, що ми повинні брати участь у цій місії, інформуємо тоді, на якій основі та з яким мандатом ми пропонуємо це бундестагу”, – заявив Крістіан Вагнер.

Для участі Німеччини в місії є кілька можливостей. До квітня 2022 року бундесвер брав участь в місії з боротьби з піратством в районі Африканського рогу. Мандат Євросоюзу на цю участь діє до кінця 2024 року. В Берліні обдумують можливість розширення цієї операції і на Червоне море.

Крім того, Німеччина може вислати у Червоне море фрегат Hessen. Він вважається новітнім військовим кораблем, спеціально розробленим для протиповітряної оборони, конвоювання і контролю морського простору. Корабель з 245 солдатами на борту повертається в Німеччину після шестимісячних навчань в Північному морі та Арктиці.

Зараз очевидно, що бундестаг проголосує за участь бундесверу в операції в Червоному морі. Про це вже повідомили представники всіх партій, які входять до правлячої коаліції. Голова комітету бундестагу Німеччини з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн з вільної демократичної партії Німеччини заявила в інтерв’ю газеті Süddeutsche Zeitung: “Німеччина є третьою у світі державою за обсягом експорту. Тому блокада торгових шляхів чутлива для нас, і кожен відчує, якщо певні продукти не досягнуть Європи”.

За участь бундесверу в операції готова проголосувати й опозиція. “В подібних місіях Німеччина має деякі обмеження. Але ми, навіть як опозиція, звісно підтримаємо ООН і її місії”, – вказав віцеголова парламентської фракції консервативного блоку Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС) Йоханн Вадепуль в інтерв’ю DW.

Водночас він попереджає від поспіху. “Бундестаг збереться в другий тиждень січня. І, як я бачу, до цього часу США вже будуть на місці. Разом із Великобританією, Францією та Італією, можливо, Іспанією. Не обов’язково, щоб Німеччина відразу приєдналася до коаліції. Але ми готові до відповідного рішення бундестагу. І до цього часу ми можемо підготуватися до участі в місії”, – заявив політик.

Інфографіка місць атак торгівельних суден поблизу Ємену за листопад-грудень 2023 року

Тим часом вже чотири великі контейнерні судноплавні компанії, включаючи лідера галузі MSC, відмовились проводити свої судна через протоку Баб-ель-Мандеб між південно-західною окраїною Аравійського півострова і північно-східною частиною Африки. Замість того, щоб використовувати Суецький канал як найкоротший шлях з Європи в Азію, їм доведеться обходити Африку біля мису Доброї Надії, що призведе до додаткових витрат і затримок.

Читати також:

Hapag-Lloyd і Maersk припиняють перевезення вантажів Червоним морем через атаки хуситів

Світлина згенерована ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja