Війна в Україні коштуватиме Німеччині 175 мільярдів євро

В цьому році німецька економіка втратить 175 мільярдів євро через війну Росії проти України. В середньому кожна людина в Німеччині втратить 2000 євро свого прибутку. Такий результат опублікував Інститут німецької економіки в Кельні (IW).

Згідно з отриманими даними, близько 4,5% валового внутрішнього продукту втрачено. Такі розрахунки IW отримали, коли порівняли реальні показники та ситуацію, за умови відсутності війни.

В IW вважають, що це ускладнило до цього непросту ситуацію. За оцінками федерального банку розвитку KfW, нестача кваліфікованих працівників впливає на кількість виробництва, це в свою чергу, безпосередньо, змінює економіку країни не на краще.

За останні роки економіка країни пережила багато викликів. Через пандемію коронавірусу економічний сектор постраждав на 175 мільярдів євро в 2020 році, в 2021 році ця цифра трохи зменшилася до 125 мільярдів євро та в 2022 році до 120 мільярдів євро. За період з 2020 року по кінець 2023 року ця цифра становитиме 595 мільярдів євро.

«Ситуація залишається нестійкою», – пояснив економіст IW Міхаель Гремлінг. В IW основними проблемами в економіці країни вважають невизначеність енергетичного сектору, що полягає у збільшенні цін на сировину, в основному, це стосується витрат на електроенергію та газ. До того ж, багато приватних підприємців не можуть дозволити собі платити за новими цінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja