Берлінале дистанціювався від антиізраїльських виступів

Керівництво Берлінського кінофестивалю (Берлінале) дистанціювалося від заяв деяких кінематографістів про війну на Близькому Сході, зроблених на церемонії нагородження.

“Висловлювання лауреатів є незалежними індивідуальними думками. Вони ні в якому разі не відображають позицію фестивалю”, – цитує заяву представниці Берлінале агентство dpa в понеділок, 26 лютого. “Поки вони залишаються в рамках закону, ми повинні їх приймати”, – продовжила вона.

При цьому, за її словами, в керівництві фестивалю розуміють, що висловлювання деяких лауреатів премії були “сприйняті як занадто односторонні”, але також зазначають їх право на свободу вираження думок на культурних заходах.

Під час церемонії нагородження 24 лютого кілька лауреатів зробили заяви про війну в Газі, які було зустрінуто критикою. На думку критиків, особливо вразило те, що багато хто з тих, хто виступав зі сцени, висували односторонні звинувачення проти Ізраїлю, не згадуючи про терористичну атаку ісламістського руху ХАМАС 7 жовтня 2023 року і не закликаючи до повернення ізраїльських заручників.

Співдиректорка Берлінале Маріетт Ріссенбік вибрала інший тон. “Ми закликаємо ХАМАС негайно звільнити заручників, а Ізраїль – зробити все можливе для захисту цивільного населення Гази та забезпечення міцного миру в регіоні”, – зазначила вона.

Антиізраїльські висловлювання на Берлінале

Цього року учасники Берлінале приділили чимало уваги війні Ізраїлю проти терористичного руху ХАМАС. Вже на гала-вечорі відкриття деякі кінематографісти закликали до припинення бойових дій у Газі. На церемонії нагородження кілька осіб вийшли на сцену з плакатами, що закликали до негайного припинення військових дій Ізраїлю в Газі.

У неділю на сторінці секції “Панорама” Берлінале в Instagram з’явився антиізраїльський пост, який було швидко видалено, але потім розповсюджено у вигляді скриншоту на платформі X (колишній Twitter).

На одній з фотографій було розміщено гасло “Вільна Палестина – від річки до моря”. Цей лозунг означає, що палестинська держава має існувати на території від річки Йордан до Середземного моря – там, де зараз знаходиться Ізраїль.

У відповідь у керівництві фестивалю заявили, що стали жертвою хакерської атаки. “Той факт, що хтось використав канал Берлінале в соціальних мережах для антисемітської агітації, неприпустимий”, – заявили представники фестивалю агентству dpa.

“Ми найрішучішим чином засуджуємо цей злочинний акт”, – підкреслили представники Берлінале, зазначивши, що за фактом події зроблено заяву до поліції з обвинуваченням на адресу невстановлених осіб.

Те, що сталося на Берлінале, викликало занепокоєння у Центральній раді євреїв у Німеччині. “В черговий раз одна з найважливіших культурних подій у Німеччині була використана для ідеологічної агітації проти Ізраїлю та євреїв”, – зазначається у заяві організації, розміщеній у соціальній мережі X.

За інформацією видання DW

Читати також:

Президент Центральної ради євреїв Німеччини виступив за посилення покарань за антисемітизм

Шольц: Ніколи більше диктатура не повернеться до Німеччини

Черговий акт вандалізму проти ханукії стався в Берліні

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja