Шольц: Ніколи більше диктатура не повернеться до Німеччини

У День пам’яті жертв націонал-соціалізму, який щорічно відзначається в Німеччині 27 січня, німецькі політики закликали до рішучої протидії проявам антисемітизму та расизму в сучасному суспільстві.

Виступаючи з нагоди цієї пам’ятної дати, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що боротьба з антисемітизмом, расизмом та ненавистю має вестися щодня. “Ніколи знову” стосується кожного дня, – сказав він у своєму щотижневому відеозверненні. Шольц підкреслив, що в Німеччині більше ніколи не повториться ситуація з домінуванням ідеології расової зверхності, дегуманізації та встановлення диктатури. Це є центральним завданням німецької держави сьогодні.

Глава уряду також привітав масові демонстрації проти правого екстремізму, які нещодавно прокотилися Німеччиною. Він нагадав, що демократія потребує підтримки громадян, особливо коли на неї відбуваються нападки.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок у своїй заяві наголосила, що нацистська Німеччина змусила весь світ зазирнути в безодню. Тож сьогодні Німеччина має формувати своє сучасне з відповідальністю за минуле.

102-річна Марго Фрідлендер, яка пережила Голокост, висловила занепокоєння зростанням проявів антисемітизму в Німеччині. Вона зазначила, що ніколи не думала, що подібне може повторитися, адже саме так у 1930-х роках і починалося переслідування євреїв. Фрідлендер також критично оцінила рівень збереження історичної пам’яті про Голокост в Німеччині.

Уповноважений уряду ФРН з питань боротьби з антисемітизмом Фелікс Кляйн наголосив на необхідності знаходити нові форми увічнення пам’яті жертв Голокосту, які б емоційно зачіпали широкі верстви населення, особливо молодь.

27 січня в Німеччині щорічно відзначається День пам’яті жертв націонал-соціалізму. Ця дата пов’язана зі звільненням радянськими військами у 1945 році в’язнів нацистського концтабору Аушвіц. За різними оцінками, там загинуло понад 1 мільйон людей, переважно євреїв. У 2005 році ООН визначила 27 січня міжнародним Днем пам’яті жертв Голокосту.

У день пам’яті цього року німецькі політики наголосили на важливості протидії сучасним проявам антисемітизму та расизму, а також збереження історичної пам’яті. Адже жахи минулого не мають повторитися.

За інформацією DW

Читати також:

Президент Центральної ради євреїв Німеччини виступив за посилення покарань за антисемітизм

Зміни у процедурі набуття німецького громадянства

Антисемітизм в закладах освіти – неприйнятне явище!

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja