Берлінська поліція розігнала пропалестинський студентський протест

У Берліні поліція застосувала силу для розгону акції протесту кількох сотень пропалестинських активістів, які влаштували наметове містечко у внутрішньому дворику Вільного університету столиці Німеччини. Цей інцидент став черговою ланкою у хвилі студентських протестів на підтримку палестинців, що прокотилася багатьма європейськими країнами.

Увечері у вівторок демонстранти встановили близько 20 наметів у дворику університету та вишикувалися навколо них ланцюгом. Більшість із них приховували обличчя медичними масками та носили традиційні куфії, вигукуючи гасла на кшталт “Хай живе Палестина!”.

Поліція через гучномовці закликала студентів залишити територію кампусу. Коли ті проігнорували вимогу, правоохоронці розпочали штурм і застосували силу для розгону протестувальників.

Студентські акції із розбиттям наметових містечок відбулися впродовж останніх днів у Фінляндії, Данії, Італії, Іспанії, Франції та Великій Британії. Раніше подібні протести охопили також університетські кампуси у США. У той самий вівторок поліція розігнала студентську демонстрацію в Амстердамі.

Хвиля пропалестинських студентських протестів з висуванням різноманітних вимог, в тому числі припинення збройного конфлікту в секторі Гази, прокотилася Європою на тлі останньої ескалації арабо-ізраїльського протистояння. В деяких випадках демонстрації супроводжувалися зіткненнями з поліцією.

Акції студентської солідарності з палестинцями свідчать про високий рівень занепокоєння серед молоді ситуацією на окупованих територіях. Водночас силовий розгін поліцією закономірно наражається на критику правозахисників та гостру реакцію учасників протестів.

Джерело: Voice of America

Читати також:

В Берліні влада заборонила новорічний пропалестинський мітинг

Світлина: AFP

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja