21 поліцейський постраждав під час акції вшанування Лібкнехта і Люксембург у Берліні

21 поліцейський отримав поранення під час акції в Берліні, присвяченої пам’яті комуністичних лідерів початку XX століття Рози Люксембург і Карла Лібкнехта.

За попередніми даними, 16 учасників акції було затримано. Четверо поліцейських були госпіталізовані з отриманими пораненнями. Про це у неділю, 14 січня, повідомила німецька поліція, передає агентство dpa.

За даними поліції, опублікованими у соцмережі, під час ходи один з промовців через гучномовець скандував гасла, заборонені у Німеччині для публічного використання. Спроба організаторів акції зупинити його не мала успіху, тому поліція зупинила ходу, відсторонила промовця та тимчасово затримала його.

У відповідь учасники демонстрації напали на правоохоронців. Поліція застосувала перцевий газ для припинення сутички.

Наразі немає інформації про постраждалих з боку демонстрантів, зазначають у поліції.

Як повідомляє агентство dpa, вшанувати пам’ять Лібкнехта і Люксембург, убитих 105 років тому, прийшли близько 3 тисяч осіб. Учасники акції поклали червоні гвоздики до меморіалу соціалістів на Центральному цвинтарі Фрідріхсфельде у Берліні. До демонстрантів також приєдналися прихильники пропалестинських груп.

Відзначимо, що мирна акція на вшанування убитих понад століття тому комуністичних активістів переросла у сутички через спробу одного з промовців скандувати гасла, заборонені у Німеччині. У результаті постраждав 21 правоохоронець. Ситуація загострилася через радикальні дії окремих учасників заходу.

Читати також:

Спостерігається поширення правого екстремізму серед німецької молоді

Світлина згенерована за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja