Закон виводить канабіс із переліку заборонених речовин. Дорослим дозволено зберігати та вирощувати для особистого вжитку певну кількість цієї рослини. Зокрема, можна мати при собі до 25 грамів марихуани чи гашишу або 50 грамів вдома. Також дозволено вирощувати на присадибній ділянці до трьох кущів конопель.
Однак для цього потрібно об’єднатися у своєрідний “канабіс-клуб” з іншими любителями, отримати дозвіл від місцевої влади та зареєструватися як неприбуткове товариство чи кооператив. Фактично, члени такого об’єднання купуватимуть канабіс самі в себе – до 50 грамів на місяць.
Куріння канабісу дозволене у громадських місцях, окрім радіуса 200 метрів від шкіл, дитсадків, майданчиків та спортивних закладів. Заборонено вживати речовину за кермом.
Передбачені штрафи та ув’язнення до 3 років за зберігання більше ніж 25 грамів марихуани чи понад 3 кущів конопель. За торгівлю “надлишками” терміни можуть сягати 5 років.
Прихильники легалізації наголошують на провалі політики заборон, позитивному досвіді інших країн та фінансових перевагах. Натомість медики й педагоги застерігають про ризики для здоров’я та розвитку молоді, а правоохоронці прогнозують технічні складнощі з контролем.
#Berlin #Brandenburgertor 🤦♀️ #Cannabis Man hat das Gefühl, dass #Cannabisgesetz wurde für die Berliner gemacht. #Deutschland eine offene #Psychiatrie pic.twitter.com/GHjVxqO9U7
— Heike 🗽 (@Nailfreak1) April 1, 2024
В ніч на 1 квітня близько 1500 курців влаштували святкування з нагоди легалізації біля Бранденбурзьких воріт у Берліні. Вони курили, танцювали під регі-музику, а сцену прикрасив велетенський лист конопель. Акцію охороняла поліція, яка перекрила рух на найближчих вулицях.
Читати також:
Німеччина частково легалізує канабіс
Легалізація канабісу в Німеччині під загрозою провалу
Світлина з мережі X