В Берліні влада заборонила новорічний пропалестинський мітинг

У Берліні заборонили проведення пропалестинського мітингу у новорічну ніч. Поліція Берліна пояснила заборону пропалестинської акції на ніч з 31 грудня на 1 січня можливим ризиком ескалації насильства та проявів антисемітизму.

Влада Берліна вирішила заборонити пропалестинський мітинг, який був запланований на напередодні Нового року, повідомила поліція столиці Німеччини в суботу, 30 грудня.

За думкою правоохоронців, існує загроза того, що зібрання може викликати підбурювання, антисемітські вигуки, прославлення насильства, і таким чином призвести до “залякування і насильства”. Мітинг під гаслом “Ні святкуванню під час геноциду” був запланований на період з 22:30 напередодні Нового року до першої години ночі 1 січня. Організатори акції винуватять Ізраїль у вчиненні “геноциду” під час війни проти терористичного руху ХАМАС в секторі Газа.

Заборону на мітинг можна оскаржити в судовому порядку. При цьому, як відзначає агентство AFP, оголошена акція викликала критику. Минулого року в Берліні відбулися масові сутички та напади на силовиків із використанням піротехніки, нагадує агентство.

Війна Ізраїлю проти ХАМАСу

Ескалація конфлікту на Близькому Сході розпочалася після того, як 7 жовтня 2023 року радикальний ісламський рух ХАМАС, визнаний в Євросоюзі та США терористичною організацією, здійснив масштабну атаку на Ізраїль. Терористи завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю і, вторгнувшись на його територію, влаштували наймасовішу розправу над мирним населенням в історії сучасної ізраїльської держави. Її жертвами стали близько 1200 людей. Бойовики також захопили понад 240 заручників і вивезли їх в Сектор Гази.

У відповідь Ізраїль оголосив війну ХАМАСу. Армія країни завдає ударів по цьому густонаселеному палестинському регіону, який перебуває під контролем ХАМАСу, а також проводить наземну військову операцію. За підтвердженням підконтрольного ХАМАСу міністерства охорони здоров’я, в секторі Газа загинули понад 20 тисяч людей. Підтвердити ці дані незалежними джерелами на цей момент не є можливим.

У рамках тимчасового режиму припинення вогню, що діяв в кінці листопада, було звільнено понад 100 заручників. Ізраїль випустив з в’язниць близько 240 палестинців. За даними ізраїльської влади, у бойовиків залишаються понад 100 людей, захоплених 7 жовтня, а також тіла декількох заручників.

Джерело: DW

Читати також:

Черговий акт вандалізму проти ханукії стався в Берліні

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja