У Берліні проходять часткові перевибори до бундестагу-2021

У неділю, 11 лютого, в Берліні частково повторюються вибори до німецького бундестагу 2021 року, як постановив Федеральний конституційний суд. Повторне голосування відбувається у 455 з 2256 виборчих округів, в ньому можуть взяти участь близько 550 000 мешканців столиці ФРН.

Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 за місцевим часом і прийматимуть охочих віддати свої голоси протягом 10 годин. Для повторних виборів надруковано близько 800 000 виборчих бюлетенів. В організації залучено 9000 осіб. Очікується, що офіційні попередні результати з’являться в ніч на 12 лютого.

Нестача бюлетенів та кабінок

Вибори до бундестагу 26 вересня 2021 року супроводжувалися тривалими чергами на деяких дільницях Берліна через брак бюлетенів та недостатню кількість кабінок для таємного голосування. Найбільше постраждав від хаосу адміністративний округ Панков, де було анульовано понад 85% голосів через численні процедурні порушення.

У окрузі Шарлоттенбург-Вільмерсдорф скасування результатів торкнулося 42,7% голосів, у Фрідріхсхайн-Кройцберзі – 33,8%, у Райніккендорфі – 31,7%. Загальна явка у Берліні на виборах 2021 року становила 75,2%.

У грудні 2023 року Федеральний конституційний суд ФРН ухвалив рішення про проведення часткових перевиборів у столиці через численні процедурні порушення під час голосування.

Хаотична ситуація

Експерти зазначають, що за майже 2,5 роки, що минули з моменту попередніх виборів, відбулося чимало змін серед кандидатів у депутати бундестагу. Дехто встиг покинути свою партію, хтось опинився під вартою, хтось змінив посаду, а хтось помер.

Так, в окрузі Шарлоттенбург-Вільмерсдорф у бюлетенях досі фігурує ім’я Марії Дерфлер з правопопулістської “Альтернативи для Німеччини”, хоча вона майже рік тому вийшла з партії. Інша представниця цієї політсили Біргіт Мальзак-Вінкеман перебуває під вартою за звинуваченням у змові з метою повалення державного ладу, проте її кандидатуру теж не викреслено з бюлетенів.

Один з кандидатів у депутати помер, його вилучили з перегонів без заміни. Голосування відбувається у всіх 12 адміністративних округах Берліна, хоча вони охоплені по-різному. На деяких вулицях частина мешканців може голосувати, а інші – ні, адже перевибори стосуються лише чверті з 2256 столичних виборчих округів.

Отже, 11 лютого у Берліні проходять часткові перевибори до бундестагу на 455 дільницях через серйозні порушення під час голосування у 2021 році. Експерти не очікують значних змін розкладу політичних сил, але деякі зрушення можливі. Ситуація ускладнюється змінами серед кандидатів за 2,5 роки. Партії розглядають ці вибори як репетицію перед наступними федеральними та регіональними перегонами.

За інформацією DW

Читати також:

Сара Вагенкнехт вимагає проведення нових виборів

Рейтинг уряду Німеччини падає: 3⁄4 населення незадоволені роботою Шольца

“Альтернатива для Німеччини” обіцяє референдум про вихід з ЄС

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja