Інфляція в Німеччині у червні піднялася до 6,4% в порівнянні з попереднім роком, що підтверджують дані Федерального статистичного управління підтверджують. Після трьох місяців стабільності, ріст показників інфляції знову продовжується. Експерти з економіки вважають, що це тимчасове явище.
“Продукти харчування – основний катализатор підвищення цін. Крім того, податкові зміни, введені урядом Німеччини в 2022 році, спричинили підвищення інфляції,” говорить Рут Бранд, голова відомства.
Зараз споживачі мають сплатити за продукти харчування та енергоносії в цілому на 0,3% більше у порівнянні з попереднім місяцем.
Ціни на продукти харчування в червні знову піднялися – вони виросли на 13,7% в порівнянні з минулим роком. Найбільше подорожчали молочні продукти (22,3%), цукор, мармелад, мед та інші цукерки (19,4%), а також овочі (18,8%) та хліб та зернові продукти (18,3%).
Податки були тимчасово знижені минулого року, що стримувало інфляцію. Зараз такого поліпшення немає. Ціни на проїзд у громадському транспорті в червні були на 65,2% вищі, ніж рік тому, незважаючи на появу квитка за 49 євро. Підвищення цін вже кілька місяців є проблемою для споживачів, що викликає спад купівельної спроможності: на один євро можна купити менше.
Ціни на енергію, які рік тому стрімко піднялися через російську агресію проти України, наразі зросли лише на 3%, що нижче за середній показник. В той же час подорожчав природний газ (20,8%), електрика (10,5%) і центральне опалення (9,3%). Уряд Німеччини намагається зменшити навантаження впровадженням цінових гальм на природний газ, електрику та центральне опалення, які вже діють з 1 січня.
Узгоджений індекс споживчих цін (HICP), який Європейський центральний банк (ECB) в, у червні в Німеччині склав 6,8%. ECB протистоїть високій інфляції в Єврозоні за допомогою серії підвищень процентних ставок. Чим вищі ставки, тим вище кредити. Це може пригальмувати попит і протистояти високим інфляційним ставкам. Валютні обмеження прагнуть досягти стабільності цін у Єврозоні за рівнем інфляції в 2%. Рівень інфляції у червні в спільній валютній зоні становив 5,5% порівняно з 6,1% у травні відповідно.