Лікарняний після звільнення: що потрібно знати

Якщо співробітник звільняється та протягом усього терміну попередження перебуває на лікарняному, він може не отримати дальшої заробітної плати. Роботодавець повинен надати докази, щоб підтвердити свої сумніви щодо хвороби працівника. Таке рішення було прийняте Шлезвіг-Гольштейнським обласним трудовим судом.

У конкретному випадку, на який звертає увагу Робоча група з питань трудового права Німецької адвокатської асоціації (DAV), жінка звільнилася з роботи та надала лист, у якому запросила підтвердження звільнення та документи про роботу на свою адресу. Починаючи з дати звільнення, вона не приходила на роботу та продовжувала подавати лікарняні листки до закінчення трудових відносин. Внаслідок цього роботодавець не виплачував заробітну плату.

Вимога жінки про виплату була успішно задовольнена Любекським трудовим судом, але ситуація змінилася в обласному трудовому суді Шлезвіг-Гольштейна, який розглядав справу у другій інстанції. Там відхилили позов про виплату.

Позивачка не змогла переконати суд

Суд спочатку посилався на важливість доказів у лікарняних листках. При цьому ці докази можуть бути спростовані не тільки у випадку, коли працівник точно під час попередження бере лікарняний, але і коли кілька листків про непрацездатність точно відповідають терміну виплати, а з листа про звільнення видно, що він не планує присутність на роботі з самого початку.

Якщо роботодавцю вдається підірвати доказову силу медичного листка про непрацездатність, то працівник повинен представити конкретні факти, які доводять наявність хвороби.

У конкретному випадку позивачці не вдалося переконати суд у своїй непрацездатності. Отже, вона не має права на виплату заробітної плати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja