Німеччина і Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки

У п’ятницю, 16 лютого 2024 року, відбулася знакова подія – канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський урочисто підписали в Берліні двосторонню угоду про надання Україні гарантій безпеки з боку Німеччини.

Ця угода має величезне значення для України, адже вона юридично закріплює військову підтримку та допомогу, яку Німеччина вже надає Україні у відсічі збройної агресії з боку Росії. Документ також передбачає, що Німеччина й надалі надаватиме військову допомогу Україні, якщо Росія знову розв’яже повномасштабну війну проти нашої держави. Про це повідомляє DW.

Головна мета угоди – зміцнити обороноздатність України та стримувати подальшу агресію з боку Росії до того часу, поки Україна не стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу.

Під час церемонії підписання канцлер Німеччини Шольц наголосив, що ця угода – чіткий сигнал президенту Росії Путіну про те, що Німеччина не зменшуватиме підтримку України. Водночас він закликав Конгрес США продовжувати надання військової допомоги Україні, оскільки останнім часом ця допомога скоротилася через внутрішньополітичну боротьбу в США.

Канцлер Олаф Шольц і президент Володимир Зеленський, Фото: Michael Kappeler/dpa/picture alliance

Президент України Зеленський у свою чергу підкреслив, що підтримка Німеччини набуває особливого значення на тлі зменшення допомоги з боку США. Він також наголосив, що потенційний агресор має чітко розуміти, що зазнає нищівної поразки, якщо знову розв’яже широкомасштабну війну в Європі.

Варто зазначити, що Німеччина стала не першою країною, яка уклала угоду про гарантії безпеки з Україною. 12 січня такий договір було підписано між Україною та Великою Британією. Велика Британія взяла на себе зобов’язання швидко і в значних обсягах надавати військову допомогу Україні у разі повномасштабного вторгнення.

17 січня президент Франції Еммануель Макрон анонсував, що найближчим часом аналогічну угоду буде підписано між Україною та Францією. Він також пообіцяв посилити військову підтримку України новими постачаннями озброєнь і техніки.

Отже, провідні європейські країни активізують зусилля з посилення безпеки України в умовах, коли Сполучені Штати через внутрішньополітичну боротьбу скоротили обсяги допомоги. Республіканці в Конгресі США блокують виділення нових коштів на підтримку України, що змушує Європу компенсувати зменшення американської допомоги.

Читати також:

Зеленський відвідає Німеччину та Францію для обговорення подальшої підтримки України

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Президент України Зеленський планує відвідати Німеччину

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja