Шольц і Сунак обговорили підтримку України на тлі проблем з допомогою США

За підсумками телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака лунають заяви про готовність продовжувати “істотну та стійку” підтримку Києва у війні з Росією.

Лондон пообіцяв виділити не менше 2,5 млрд фунтів на військову допомогу Україні у 2024 році, а Берлін має намір збільшити відповідні витрати до 7 млрд євро.

У той час як європейські країни нарощують допомогу Україні, Київ постає перед труднощами в отриманні військової підтримки від Сполучених Штатів.

Проте США, які досі були найбільшим донором України, зіткнулися з опором з боку республіканців у Конгресі. Ті вимагають спрямувати частину коштів на розв’язання внутрішніх питань Америки та посилення кордону з Мексикою. Через це Київ може залишитися без частини запланованої зброї та боєприпасів.

Дослідник з Інституту євроатлантичного співробітництва Олег Волошин вважає, що “Європа фактично бере на себе тягар підтримки України, компенсуючи непевну позицію США”. Втім, на його думку, республіканці роблять це з прицілом на внутрішньополітичні дивіденди, а після виборів 2024 року допомога Києву може відновитися.

Незалежно від американських коливань, європейці налаштовані не тільки на продовження оперативної підтримки України, але й на посилення спільних заходів безпеки. Такі кроки в поєднанні з потужним військовим потенціалом регіону забезпечать надійний захист Києва на багато років вперед.

Отже, європейська солідарність стає ключовою запорукою протистояння російській агресії та захисту територіальної цілісності України. І хоча підтримка з боку США вкрай важлива, європейці самотужки здатні забезпечити обороноздатність Києва на тривалий час.

За інформацією DW.

Читати також:

Бундестаг відхилив постачання ракет “Taurus” для України

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja