Майже половина отримувачів соціальної допомоги в Німеччині — іноземці

За даними нового звіту уряду Німеччини, частка іноземців серед отримувачів соціальної допомоги в країні суттєво зросла за останні роки. Якщо у 2010 році вона становила 19,6%, то у 2023 році сягнула вже 47,3%.

Ці цифри значно перевищують загальне зростання частки іноземців серед населення Німеччини. За інформацією Федерального статистичного відомства, за той самий період частка іноземців у загальній чисельності населення збільшилася з 9% до 15%.

Цікаво, що хоча загальна кількість отримувачів соціальної допомоги в Німеччині зменшилася з 6,4 млн у 2010 році до 5,5 млн у 2023 році, кількість іноземців серед них зросла більш ніж удвічі — з 1,25 млн до 2,6 млн осіб.

Варто зазначити, що значну частку серед іноземних отримувачів допомоги становлять українці — 703 660 осіб або 12,8% від загальної кількості. Це пов’язано з наданням їм права на соціальну підтримку з 2020 року через військову агресію Росії проти України.

Проте навіть без урахування українців, частка іноземців серед отримувачів допомоги все одно зросла з 37,6% до 39,8%. Значну частину (16,7%) становлять вихідці з неєвропейських країн, таких як Афганістан, Еритрея, Ірак, Іран, Нігерія, Пакистан, Сомалі та Сирія.

Ці дані були оприлюднені урядом Німеччини на запит депутата бундестагу від партії “Альтернатива для Німеччини” Рене Шпрінгера. Політик заявив, що “імміграція в наші соціальні системи — це статистично доведений факт” і закликав до перегляду політики надання соціальної допомоги іноземцям.

Ситуація викликає дискусії в німецькому суспільстві щодо ефективності інтеграційної політики та навантаження на соціальну систему країни. Водночас важливо пам’ятати, що значна частина іноземців, які отримують допомогу, — це біженці з країн, охоплених війнами та кризами, які потребують тимчасового захисту та підтримки.

Джерело: Bild

Читати також:

Соціальна допомога українцям у Німеччині з 1 січня зросте, але частина біженців ризикує її втратити

Міністр фінансів обіцяє підвищити допомогу на дітей у 2025 році

Соціальна допомога в Німеччині більше не буде у вигляді грошових виплат

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja