Правляча коаліція ФРН під загрозою через конфлікт навколо платіжних карток для біженців

В Німеччині розгорівся гострий політичний конфлікт навколо впровадження спеціальних платіжних карток для біженців. Це питання може поставити під загрозу існування нинішньої правлячої коаліції на чолі з канцлером Олафом Шольцом.

Суть конфлікту полягає в тому, що фракція “Зелених” в Бундестазі в останній момент заблокувала ухвалення законопроєкту про запровадження “соціальних карток”. На ці картки мали б зараховуватися соціальні виплати для шукачів притулку в Німеччині. Мета – не допустити відправлення грошової допомоги біженцями на батьківщину та обмежити нелегальну міграцію.

Однак “Зелені” раптово висунули нові вимоги щодо медичного обслуговування біженців, фактично торпедувавши ухвалення закону у необхідному вигляді. Це викликало різку критику з боку інших учасників коаліції та федеральних земель.

Зокрема, представники ВДП звинуватили “Зелених” у саботажі міграційної політики та “ляпасі” місцевій владі, яка має приймати та розміщувати біженців. Віцеспікер ВДП Вольфганг Кубіцкі заявив, що такі дії “Зелених” загрожують самому існуванню коаліційного уряду.

Тим часом Баварія незалежно від рішення Берліна вже оголосила про те, що з березня запровадить соціальні картки для біженців на рівні своєї федеральної землі. “Хто чекає на федеральний уряд – марно сподівається”, – заявив прем’єр Баварії Маркус Зьодер.

Отже, чергова політична криза у Німеччині через розбіжності з міграційної політики може коштувати правлячій коаліції її існування. Передвиборчі рейтинги як Олафа Шольца, так і “Зелених” вкрай низькі. Черговий компроміс чи поступка зеленим може остаточно підірвати довіру до уряду.

За інформацією видання Bild

Читати також:

Біженці та мігранти в Німеччині: зміни у 2024 році

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja