Макрон та німецьке керівництво обговорюють питання безпеки в Європі під час державного візиту до Берліну

Президент Франції Еммануель Макрон розпочав у неділю триденний державний візит до Німеччини. Це перша така поїздка французького лідера до сусідньої держави за останні 24 роки. Берлін і Париж, як провідні країни ЄС, прагнуть продемонструвати єдність напередодні виборів до Європарламенту.

Після зустрічі з Федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром у резиденції Бельвю, Макрон наголосив, що його візит відбувається у ключовий для Європи момент. “Ми маємо протистояти імперіалістичним прагненням у Європі… Це передбачає зміцнення франко-німецьких відносин”, – наголосив французький лідер.

Штайнмаєр підкреслив, що тісна співпраця Німеччини та Франції допоможе подолати геополітичні виклики, з якими нині стикається континент. Йдеться, зокрема, про війну Росії проти України та бойові дії у секторі Гази.

Під час візиту Макрон відвідає також Дрезден та Мюнстер. На зустрічах з канцлером Шольцом та главами федеральних земель планується обговорити широке коло питань європейської безпеки та оборони.

За даними джерел у французькому уряді, одним з пріоритетів стане координація дій Берліна і Парижа у наданні Україні військової допомоги для відсічі російської агресії. Макрон, імовірно, намагатиметься пом’якшити обережну позицію Німеччини щодо постачання Києву важкого озброєння.

Іншим ключовим питанням стане спільна ініціатива створення Європейської спільноти з питань безпеки. Париж пропонує розширити співпрацю ЄС з державами, які не входять до Євросоюзу, насамперед у сфері оборони, кібербезпеки та розвідки.

Очікується також обговорення майбутнього франко-німецького двигуна та забезпечення першості позицій Європи на світовій арені. Формат зустрічі на вищому рівні символізує прагнення двох країн координувати зусилля в умовах чимраз більшої нестабільності довкола Євросоюзу.

Джерело: VOA

Читати також:

75 років Основному Закону ФРН: Президент закликав захищати свободу

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja