75 років Основному Закону ФРН: Президент закликав захищати свободу

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час урочистостей з нагоди 75-річчя прийняття Основного Закону наголосив на необхідності активного захисту демократичних цінностей та свободи в країні.

“Відстоювання власних прав — ось завдання нашого часу”, – наголосив глава держави у виступі в Берліні 23 травня. Він застеріг, що демократія у ФРН нині перебуває під тиском, зростають сили, які прагнуть її послабити та підірвати, зневажаючи її інститути та паплюжачи її представників.

“Хоча наша демократія досягла успіху, вона не гарантована назавжди. Її не захистять інші — лише ми самі можемо її вбезпечити! Це залежить від нас”, – підкреслив Штайнмаєр.

На його переконання, громадянам ФРН слід усвідомити, що вони живуть у “радикально змінених реаліях”. Після десятиліть процвітання, поглиблення демократії та миру до Європи повернулася “цинічна агресивна війна” Росії проти України, що поринуло континент у невизначеність.

Президент визнав, що попереду в Німеччини важкі часи, проте закликав мужньо протистояти новим викликам. “Відповіддю на це не можуть і не повинні бути малодушність чи невпевненість у собі. Було б цілковито неправильно ховати голову в пісок або мріяти про комфортніше минуле”, – зазначив він.

“Ми мусимо заявити про себе зараз — з реалізмом та амбіціями. Це завдання нашого часу”, – резюмував Штайнмаєр, наголосивши на потребі невідступно відстоювати базові цінності, чіткіше формулюючи цілі та адаптуючи їх до нових викликів.

Джерело: DW

Читати також:

Як ювілей колишнього канцлера ФРН розділив німецьких соціал-демократів

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja