Зеленський відвідає Німеччину та Францію для обговорення подальшої підтримки України

Президент України Володимир Зеленський 16 лютого здійснить робочий візит до Німеччини та Франції, щоб провести зустрічі з канцлером Олафом Шольцом у Берліні та президентом Еммануелем Макроном у Парижі.

Головною метою візиту є обговорення з європейськими лідерами подальшої військової та гуманітарної підтримки України у протистоянні російській агресії. Очікується, що сторони домовляться про нові поставки зброї, боєприпасів та фінансової допомоги. Про це повідомляє видання Bild.

Зеленський вже провів телефонні розмови з Шольцом та Макроном напередодні візиту, під час яких обговорили деталі майбутніх переговорів у Берліні та Парижі.

Зокрема, Макрон поінформував, що планує підписати двосторонню угоду про безпеку з Україною під час зустрічі. Це дасть можливість поглибити оборонне співробітництво між країнами.

Для Зеленського це буде друга поїздка до Німеччини з початку повномасштабного вторгнення Росії. Під час попереднього візиту у травні минулого року він побував у Берліні та Аахені.

Після Німеччини та Франції Зеленський відвідає Мюнхенську конференцію з безпеки, яка пройде 17-19 лютого. Там він виступить з промовою на головній сцені та проведе низку двосторонніх переговорів.

Зокрема, запланована зустріч з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, на якій сторони обговорять координацію подальших кроків щодо посилення обороноздатності України.

Також Зеленський проведе перемовини з президентом Чехії Петером Павелом, прем’єркою Данії Метте Фредеріксен, прем’єром Нідерландів Марком Рютте та іншими лідерами держав і великих бізнесів, які беруть участь у конференції.

Очікується, що Мюнхенську конференцію відвідають близько 50 глав держав і урядів та понад 100 міністрів з усього світу. Російська делегація участі не братиме.

Отже, найближчими днями Володимир Зеленський проведе низку надзвичайно важливих зустрічей у Німеччині, Франції та на полях Мюнхенської конференції з безпеки, щоб домовитися про подальше посилення підтримки України у боротьбі проти російського вторгнення. Від результатів цих переговорів багато в чому залежатиме здатність України протистояти агресору в найближчі місяці.

Читати також:

Президент України Зеленський планує відвідати Німеччину

«Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити перемоги Росії в Україні», – канцлер Німеччини

Байден і Шольц обговорили питання допомоги Україні

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja