Над могилою видатного німецького політика Вольфганга Шойбле учинено наругу

В Оффенбурзі, федеральна земля Баден-Вюртемберг, сталося надзвичайне неподобство — невідомі здійснили спробу розкопати могилу колишнього голови Бундестагу та лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Вольфганга Шойбле.

Як повідомляють поліція та прокуратура, зловмисники викопали лійкоподібну яму завглибшки близько 1,2 метра, проте до самого гробу не дісталися. Крім того, з місця останнього спочинку зник дерев’яний хрест з ім’ям покійного.

Розслідування цього надзвичайного інциденту взяли до провадження прокуратура та відділ державної безпеки Федерального відомства з кримінальних справ. Чинна голова Бундестагу Бербель Бас висловила жах та розчарування вчинком, який демонструє жорстокість певних верств суспільства. Вона сподівається на якнайшвидше встановлення та покарання винних.

83-річний Вольфганг Шойбле був однією з найвпливовіших постатей в історії новітньої Німеччини. Він входив до складу Бундестагу рекордні 51 рік, обіймав низку високих державних посад — від керівника відомства канцлера до міністра внутрішніх справ та фінансів. Саме Шойбле відіграв ключову роль у переговорах про возз’єднання Східної та Західної Німеччини 1990 року.

Вольфганг Шойбле, світлина з мережі X

Політичну кар’єру видатного державного діяча ледь не обірвав замах у 1990-му, після якого він опинився прикутим до інвалідного візка. Попри це, у 2017-2020 роках Шойбле очолював Бундестаг — за Конституцією він був другою за значенням фігурою у державній ієрархії після канцлера.

Шойбле помер 26 грудня 2023 року, а 22 січня 2024 року на його похороні в Берліні були присутні високопоставлені гості, зокрема президент Франції Еммануель Макрон, який назвав покійного “другом Франції та великим європейцем”.

Джерело: dpa

Читати також:

Помер “кризовий менеджер Європи” Вольфганг Шойбле

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja