Помер “кризовий менеджер Європи” Вольфганг Шойбле

Вольфганг Шойбле був ключовою постаттю в федеральній політиці протягом багатьох десятиліть та найстаршим депутатом у Бундестазі: політик від ХДС, у колі своєї родини, тихо відійшов з життя у вівторок ввечері, близько 20:00.

Про це повідомила його сім’я в середу. Шойбле помер після тривалої та важкої хвороби, йому було 81 рік. Народився 18 вересня 1942 року в Фрайбурзі, він вивчав юриспруденцію, але вже змолоду відчував покликання до політики. В 1965 році він вступив до ХДС, а в 1972 році вперше отримав мандат в Бундестазі, де він служив без перерви до своєї смерті. Після того, як на нього було скоєно замах у 1990 році, Шойбле був змушений користувався інвалідним візком. Шойбле залишає за собою дружину Інгеборг та четверо дітей.

Пост Олафа Шольца з мережі X

Шойбле вважався одним із найвидатніших політиків ХДС, визначаючи федеральну політику протягом багатьох десятиліть та бувши найстаршим депутатом у Бундестазі.

Починаючи з 1980-х років, він обіймав різні урядові посади, зокрема був міністром уряду Гельмута Коля, главою Канцелярії та міністром внутрішніх справ. З 2005 по 2009 рік, під керівництвом Ангели Меркель, Шойбле повторно обіймав посаду міністра внутрішніх справ, а з 2009 по 2017 рік відповідав за фінанси. У цей період він став відомий не лише в Німеччині, а й за її межами через єврокризу. На посаді міністра фінансів він пропагував бюджетну політику “чорного нуля”, тобто федерального бюджету без нових боргів.

Він очолював фракцію ХДС в Бундестазі з 1991 по 2000 рік. Після програних виборів у 1998 році, Шойбле став головою ХДС в контексті переорганізації партії. Ангела Меркель призначила його генеральним секретарем.

Шойбле був ключовою фігурою у справі про пожертви ХДС у 1999 році під час керівництва Гельмута Коля. Після визнання прийняття пожертви в розмірі 100 000 марок у готівці, в лютому 2000 року він пішов у відставку з посади глави ХДС.

Найстарший президент Бундестагу у віці 79 років

Після виборів 2017 року Шойбле був обраний президентом Бундестагу на заміну Норберта Ламмерта, це друга за важливістю посада в країні. Після виборів 2021 року, на яких ХДС програла, Шойбле відійшов від лідерства. В Бундестазі президенткою стала політик СДП Бербель Бас, а Шойбле залишився звичайним депутатом.

У жовтні 2021 року, в 79 років, Шойбле відкрив конституційне засідання поточного Бундестагу як старший президент. Останнім часом він представляв виборчий округ Оффенбург у Баден-Вюртемберзі.

Він також востаннє висловлював свої думки щодо рішення Федерального конституційного суду щодо бюджету у листопаді в інтерв’ю для SPIEGEL, а також згадував свої політичні рішення. “Тепер я можу оцінити своє життя, коли воно завершується”, — сказав він тоді, — “мені цікаво спостерігати за собою”.

Читати також:

Слід очікувати появу додаткового прикордонного контролю та зниження соціальних виплат у Німеччині

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja