Суд у Німеччині оштрафував політика з АдН за використання нацистського гасла

Окружний суд міста Галле оштрафував Бйорна Гьокке з праворадикальної партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН) на 13 000 євро за використання нацистського гасла під час публічного виступу. Проте цей вирок не завадить йому взяти участь у вересневих виборах до ландтагу Тюрингії.

За даними прокуратури, у травні 2021 року під час мітингу в Мерзебурзі (Саксонія-Ангальт) Гьокке, який є головою фракції АдН у парламенті Тюрингії, використав гасло “Все для Німеччини”. Саме це гасло колись було поширеним серед членів “Штурмових загонів” (СА) – збройного крила нацистської партії.

Хоча адвокат політика стверджував, що відсилання до нацистської епохи було ненавмисним, суд не повірив у те, що Гьокке, який за професією є вчителем історії, не знав походження гасла та його заборони у ФРН. Крім того, 12 грудня 2023 року на мітингу у Гері Гьокке знову процитував це гасло СА та закликав присутніх завершити його, на що ті відреагували оплесками та вигуками “Все для Німеччини!”.

Бйорн Гьокке з праворадикальної партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН)

Окремий судовий розгляд щодо цього інциденту в Гері ще триває, проте в обох випадках Гьокке заперечує свою провину.

Бйорн Гьокке є одним з найбільш радикальних політиків ФРН. Зокрема, він критикував меморіал жертвам Голокосту в Берліні, називаючи його “пам’ятником сорому”. У 2016 році на мітингу АдН він висловлював підтримку Урсулі Гавербек. А у 2017 році Гьокке закликав до “розвороту на 180 градусів” у політиці пам’яті про епоху нацизму та позитивних оцінок того періоду.

Попри радикальні погляди, рішення суду не завадить Гьокке взяти участь у вересневих виборах до ландтагу Тюрингії, де його партія користується високою підтримкою — за останніми опитуваннями, за АдН готові були проголосувати понад 30% виборців. Сам Гьокке не приховує амбіцій стати прем’єр-міністром цієї федеральної землі. Водночас берлінське відомство з захисту конституції вважає відділення АдН у Тюрингії та сусідній Саксонії “обґрунтовано правоекстремістськими” організаціями.

Джерело: DW

Читати також:

Вищий адмінсуд ФРН визнав партію АдН підозрюваною у правому екстремізмі

Масові протести в Німеччині проти партії АдН

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja