Шольц зустрівся в Берліні з Джорджією Мелоні

Джорджія Мелоні в Берліні: «Регулярна міграція повинна бути реалізована, в той час, як нелегальну міграцію слід припинити», – визначає позицію італійська прем’єр-міністр. Німеччина та Італія планують разом будувати трубопровід для водню та протидіяти нелегальній міграції. Це було оголошено після німецько-італійських урядових консультацій між прем’єр-міністркою Мелоні та канцлером Шольцом.

В середу канцлер Німеччини Олаф Шольц та італійська прем’єр-міністр Джорджія Мелоні зустрілися в Берліні для урядових консультацій. Спочатку вони приєдналися до представників бізнесу на спільному засіданні з міністрами. Потім вони провели білатеральні переговори у Бундесканцелярії. Увечері обидва лідери уряду виступили перед представниками ЗМІ. Про подію повідомляє NZZ.

Мелоні назвала цей день «історичним» на тлі перших німецько-італійських консультацій за сім років.

«Німеччина та Італія об’єднані довірою до співпраці та тісною дружбою між нашими народами», – зазначив канцлер Шольц. Зазначено, що підписано німецько-італійський план дій, спрямований на структурування співпраці у сферах технологій, конкуренції та соціального співтовариства, захисту клімату, глобального партнерства, європейської інтеграції та культурних відносин. Цей план має «створити нові формати» для поглиблення німецько-італійської співпраці.

Пост, опублікований на сторінці канцлера у мережі X.

Канцлер Шольц оголосив, що Німеччина та Італія мають намір побудувати трубопровід для водню через Альпи для зміцнення «довгострокової енергетичної безпеки» обох країн. За даними агентства Reuters, трубопровід має пролягати від Північної Африки до Баварії.

Конфлікти в Україні та на Близькому Сході також були предметом обговорення. Шольц та Мелоні збігаються в основних позиціях: підтримка України та визнання права Ізраїлю на самооборону, при цьому дотримання міжнародного права, зокрема у відношенні до цивільного населення сектору Газа. Шольц підкреслив: «Гуманітарні паузи та захист цивільного населення мають велике значення». Обидва лідери наголосили, що ХАМАС використовує цивільне населення як щит.

У зв’язку з міграційною кризою в Європі Мелоні висловила думку: «У сучасному геополітичному контексті роль Африки є ключовою». Її позицію про співпрацю на рівних умовах з африканськими країнами підтримав Шольц. Зазначено, що потрібно знаходити шляхи стримування нелегальної міграції, при цьому уникати «патерналістського» ставлення до африканських країн і надавати їм можливість «жити краще» та використовувати власні ресурси.

Після цього Мелоні висловила подібну думку, що треба припинити нелегальну міграцію та сприяти регулярній міграції. Також вона висловила позицію, що необхідно боротися з кримінальними організаціями, які заробляють на міграції. «Для Європи важливо бути відкритою, толерантною та інклюзивною і надавати конкретні перспективи країнам, які поглядають на нас з надією», – додала Мелоні.

Це вже третя білатеральна зустріч між прем’єр-міністркою Мелоні та канцлером Шольцом.

Читати також:

Масштабний захід з безпеки в Берліні перед візитом Ердогана

Світлина: скриншот з відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja