Фермери заблокували дороги в багатьох регіонах Німеччини

Німецькі фермери розпочали тиждень протестів через скасування субсидій. У декількох федеральних землях заблоковані в’їзди на автобани, багатокілометрові колони тракторів рухаються до місць проведення акцій.

В Німеччині стартував тиждень протестних заходів, організованих Німецьким фермерським союзом (DBV). Вранці в понеділок, 8 січня, протестувальники перекрили дороги в різних регіонах Німеччини, що спричинило значні збої в русі транспорту.

За даними поліції, близько 5500 тракторів приїхали з навколишніх районів до Мюнхена, де того ж дня запланована центральна акція протесту фермерів.

Карта національних протестів фермерів, зображення Bild

Ще одним з центрів проведення акцій є Берлін та навколишня федеральна земля Бранденбург. У столиці Німеччини довга колона тракторів проїхала до Бранденбурзьких воріт. Влада Бранденбургу повідомила, що фермери заблокували цілі міста. Зокрема, на цей час неможливо в’їхати до міста Бранденбург-на-Гафелі, вказала поліція у соцмережі X.

Декілька колон сільгосптехніки рухаються до міста Еберсвальде, а до центру Потсдаму вже прибули перші трактори з колони протестувальників. Спостерігаються серйозні збої в русі громадського транспорту.

Окрім того, практично всі в’їзди на автобани по всьому Бранденбургу наразі заблоковані.

Про блокування в’їздів на автобани повідомляють також з федеральних земель Мекленбург – Передня Померанія, Північний Рейн-Вестфалія та Рейнланд-Пфальц.

Через Штральзунд на північному сході Німеччини проїхала колона приблизно з 1000 транспортних засобів загальною довжиною близько 20 кілометрів, зазначила поліція.

У місті Емден на північному заході країни через протести змушені були зупинити виробництво на заводі VolksWagen. Під’їзди до заводу перекрили фермери, тому працівники не мали змоги приїхати на роботу, повідомила прессекретар VW. Відновлення роботи очікується 9 січня.

Загалом по Німеччині заплановано понад 100 протестних акцій фермерів. Кульмінацією протестного тижня має стати велика демонстрація у Берліні 15 січня.

Німецькі фермери протестують проти запланованого урядом скорочення сільськогосподарських субсидій. Глава DBV Йоахім Руквід закликав жителів Німеччини з розумінням поставитися до можливих незручностей.

Німецькі фермери організовують масові протести з грудня. Спочатку планувалося позбавити їх знижок на дизпаливо та податкових пільг, що мало принести бюджету економію у 480 млн євро на рік. Згодом Берлін вирішив скоригувати плани – скасувати пільги поступово і не повністю. Проте фермери не відмовились від протестів, аби наголосити, що не приймуть запланованого підвищення податків.

Кілька днів тому фермери заблокували на поромі віце-канцлера Роберта Хабека, який повертався з відпустки. Хабек запропонував зустрітися з делегацією протестувальників, але ті відмовились. Щоб розблокувати пором, поліція застосувала сльозогінний газ.

Джерело: DW

Читати також:

Німецькі фермери протестуватимуть проти скорочення державних субсидій

Фермери заблокували пором з віце-канцлером Німеччини Робертом Хабеком

Світлина: скриншот з відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja