У центрі Берліна пройшов протест проти поставок зброї в Україну (+Відео)

В суботу, 25 листопада близько 5 000 людей вийшли на акцію протесту в Берліні проти поставок зброї Україні та збільшення витрат на армію. Ініціаторами мітингу були проросійський політик Сара Вагенкнехт і письменниця Габріеле Кроне-Шмальц.

Марш протесту Урядовим кварталом проходив під гаслом «Ні війнам – зупиніть божевілля зброї – творіть майбутнє мирно та справедливо».

Близько п’яти тисяч людей зібралися біля Бранденбурзьких воріт у Берліні на мітинг проти постачання зброї Україні. Це оцінка поліції міста, тоді як організатори повідомляли, що розраховують на 10 тисяч учасників.

Депутат Бундестагу Сара Вагенкнехт, яка займається створенням своєї партії, виступила перед присутніми. Вона розкритикувала уряд Німеччини за постачання озброєнь Україні.


«Українці потребують не зброї, а миру, а для цього потрібні переговори», — сказала Вагенкнехт.

Також вона торкнулася теми конфлікту в Палестині. Політик сказала, що Німеччина є відповідальною за захист Ізраїлю як держави. Але ця відповідальність «не зобов’язує підтримувати та прикрашати жорстоке ведення війни урядом Біньяміна Нетаньяху, називаючи це самообороною».

За її словами, розвиток конфлікту на Близькому Сході не призведе до безпеки євреїв, а навпаки, підвищить загрозу для їх існування. «Абсурдно вважати, що бомби послаблять ісламістський терор. Вони посилять його», – сказала Вагенкнехт.

Серед учасників було помічено багато лівих груп, таких як MLPD і DKP. Крім прапорів партії «Die Linke», можна було побачити й прапори Палестини. Деякі учасники грали, серед іншого, російську музику та закликали скасувати санкції проти Росії та Китаю.

Заклик до демонстрації підтримали, зокрема, лівий політик Грегор Гізі, колишній голова ради EKD Маргот Кессманн, колишній голова СДПН і лівих Оскар Лафонтен, а також деякі профспілкові діячі, автори та художники.

У закликах суботньої демонстрації не було зафіксовано ознак расизму, антисемітизму чи групову людиноненависницьку поведінку. Немає жодної співпраці з AfD чи «іншими правими екстремістськими силами». Відповідним заявам і демонстрації «відповідної символіки» на демонстрації також не було зафіксовано журналістами.
  

Читати також:

В Германии одна из политических партий выступала против принятия Украины в ЕС

Масштабний захід з безпеки в Берліні перед візитом Ердогана

Шольц зустрівся в Берліні з Джорджією Мелоні

Німеччина надасть Україні пакет військової допомоги на 1,3 мільярда євроСвітлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja