Якими іменами німці називають своїх дітей: тренди 2023 року

У 2023 році в Німеччині популярні імена для новонароджених залишилися незмінними – Емілія та Ноа знову очолили список улюблених. Згідно зі статистикою, складеною ентузіастом-дослідником Кнудом Білефельдом з Аренсбурга, свіжі дані були опубліковані 29 грудня. Позаду лідерів йдуть Емма і Маттео, а трійку лідерів завершують Софія та Еліас.

В різних федеральних землях відзначають відмінності в виборі імен. Наприклад, в Гамбурзі та Шлезвіг-Гольштейні частіше обирають ім’я Емма для дівчаток, в Мекленбурзі-Передній Померанії – Фріда. В Баварії популярні імена для хлопчиків – Лукас, Фелікс, Максиміліан, тоді як Ноа взагалі не входить в топ-десятку.

Регіональні особливості також впливають на вибір імен. Наприклад, в Баварії частіше називають Франціском, Людвігом та Себастьяном, тоді як в Мекленбурзі-Передній Померанії – Хеді, Скаді та Віллі залишаються у тренді. У Нижній Саксонії популярні Ебба, Фенна та Янно, в Шлезвіг-Гольштейні – Льонне, Момме та Руне.

Всенародну популярність здобувають імена Ервін, Курт та Герда. Експерт вказує на нові тенденції, такі як застосування універсальних імен для обох статей. Наприклад, Квін вживається як для хлопчиків, так і для дівчат, також ім’я Тейлор, отримує популярність, що пов’язано з ажіотажем навколо Тейлор Свіфт.

У статистиці 2023 року з’явилося нове ім’я – Еванна, яке раніше було менш поширеним. Північні землі ФРН також диктують свої тренди, наприклад, ім’я Фіте, яке з’явилося в Мекленбурзі-Передній Померанії два роки тому і швидко поширилося. У той час як мешканці південних земель залишаються вірні традиційним іменам, таким як Томас, Міхаель і Забіне, жителі Саксонії часто обирають імена Карл та Герда.

На кшталт нових тенденцій останніх років, імена з двома голосними та лише “Л”, “М” і “Н” залишаються популярними. Такі імена, як Леано та Неліо, прогнозується, невдовзі ввійдуть до топ-десятки.

Статистика імен новонароджених у Німеччині ведеться з 2005 року Кнудом Білефельдом. У 2022 році він разом зі своєю командою проаналізував дані з 412 міст та понад 280 000 записів у реєстраційних книгах лікарень країни.

Джерело: DW

Читати також:

Кожен другий батько в Німеччині хоче ділити навпіл обовʼязки з догляду за дітьми

Боротьба з самотністю: Німеччина представила широкомасштабну стратегію з понад сотнею рішень

Німці все менше роблять пожертви і рідше стають донорами

Світлина згенерована ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja