Шольц розкритикував російські “умови миру”

Канцлер Німеччини Олаф Шольц різко розкритикував так звані “умови миру” з боку президента Росії Володимира Путіна щодо врегулювання конфлікту в Україні. На саміті G7 в Італії він відкинув ці вимоги як “несерйозні” і навіть не гідні обговорення.

За словами Шольца, Путін фактично пропонує юридично закріпити свій “імперіалістичний акт грабунку” замість шукати справжнє мирне рішення. “Нам потрібен не нав’язаний мир, а чесний та справедливий, заснований на територіальній цілісності та суверенітеті”, – наголосив канцлер ФРН в інтерв’ю німецьким телеканалам.

Шольц вважає, що нова Мирна конференція з питань України, яка відкривається 15 червня у Швейцарії, є важливим першим кроком на шляху до встановлення стійкого миру, хоча й не варто очікувати від неї кардинальних рішень відразу.

Разом з тим, на його переконання, на наступній подібній конференції мають обов’язково взяти участь і представники Росії, яка розв’язала війну проти України. “На цьому саміті у Швейцарії ми закладемо підвалини майбутньої конференції, і на ній має бути присутня Росія”, – зазначив Шольц.

За його словами, зараз відбувається лише “поливання дипломатичного ростка”, який має виростити у повноцінний мирний процес. Канцлер не виключає можливості прямих переговорів з Путіним у майбутньому, однак зауважив: “Такі розмови мають сенс, лише якщо є конкретні питання для обговорення”.

Нагадаємо, напередодні Путін заявив про готовність РФ припинити вогонь в Україні за умови, що Київ відведе війська з окупованих регіонів, відмовиться від вступу до НАТО, а Захід скасує санкції проти Москви. Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував ці “умови”, назвавши їх “ультиматумом”.

П’ята Мирна конференція з питань України, яка стартує 15 червня поблизу Люцерна, має на меті визначити “дорожню карту” залучення Росії до мирного процесу. У дводенному саміті візьмуть участь понад 90 країн світу, але самої РФ не запросили, а Китай відмовився брати участь. Сполучені Штати представлятиме віцепрезидентка Камала Гарріс.

Водночас швейцарський уряд висловив сподівання, що колись Росія все ж долучиться до обговорення шляхів мирного врегулювання в Україні. Люцернська конференція є п’ятою з низки подібних самітів, чотири інші 2023 року пройшли у Данії, Саудівській Аравії, на Мальті, а також у Давосі в січні 2024 року.

Джерело: DW

Читати також:

Шольц застерігає від надмірних сподівань щодо саміту миру у Швейцарії

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja