Шольц: Удари України по Росії західною зброєю не призведуть до ескалації

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив, що надання Україні права застосовувати німецьку зброю для ударів по воєнних цілях на території Росії не стане причиною для ескалації конфлікту. Про це він заявив в ефірі баварської радіостанції Antenne Bayern.

“Як сказав президент США, йдеться лише про можливість захистити велике місто, наприклад Харків”, – пояснив Шольц, коментуючи недавнє рішення уряду ФРН.

Канцлер наголосив, що це рішення було ретельно продумане у співпраці з “друзями та союзниками” Німеччини. Водночас Шольц запевнив німецьких громадян, що ніколи не піддавався тискові з метою змусити його прийняти “неправильні та невчасні рішення”.

Минулої п’ятниці уряд ФРН дозволив Україні використовувати німецьку зброю для нанесення ударів по цілях на російській території. Офіційний представник німецького уряду Штеффен Хебештрайт пояснив зміну позиції Берліна частими атаками російських військ у Харківській області, які “готувалися, координувалися та здійснювалися” з прикордонних з Росією територій. “Україна має право відповідно до міжнародного права захищатися від таких нападів”, – наголосив Хебештрайт.

Таке право надали Києву і США, а також низка інших західних держав. Російський МЗС 3 червня погрожував, що рішення щодо використання Україною американської зброї можуть мати “фатальні наслідки”.

Проте Шольц переконаний, що застосування західної зброї Україною не призведе до неконтрольованої ескалації бойових дій. За його словами, це лише дасть змогу Києву захистити великі міста, такі як Харків, від російських обстрілів з прикордонних територій.

Рішення німецького уряду є черговим кроком у нарощуванні військової підтримки України з боку західних союзників. Водночас канцлер ФРН намагається розвіяти побоювання, що це може спричинити пряме протистояння НАТО з Росією.

Джерело: DW

Читати також:

Канцлер Шольц виступає проти застосування Україною німецької зброї для ударів по РФ

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja