Під час офіційного візиту до Китаю канцлер Німеччини Олаф Шольц провів зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіном, на якій обговорювались шляхи встановлення справедливого миру в Україні.
У своєму дописі в соціальній мережі Шольц зазначив, що метою зустрічі було обговорення того, “як ми можемо внести більший внесок у встановлення справедливого миру в Україні”. Він також підкреслив, що між урядами Німеччини та Китаю відбувався “інтенсивний обмін думками” з моменту його останнього візиту до Китаю.
У свою чергу, Сі Цзіньпін виклав “чотири принципи” врегулювання конфлікту в Україні. Зокрема, він закликав зосередитись на “підтримці миру та стабільності та утриманні від корисливих цілей”, а також “охолодити ситуацію і не підливати олії у вогонь”. Крім того, за словами китайського лідера, необхідно “зменшити негативний вплив на світову економіку”.
Ці “чотири принципи” перегукуються з позицією Китаю, викладеною у документі минулого року, де Пекін закликав до “політичного врегулювання” конфлікту. Ряд західних оглядачів вважає, що це дозволить Росії утримати більшу частину захоплених українських територій.
Водночас відносини Заходу з Китаєм переживають складний період. Брюссель проводить розслідування щодо державної допомоги китайським виробникам сонячних панелей, електромобілів та вітрових турбін. США також вивчають ризики для національної безпеки, пов’язані з використанням китайських технологій в автомобілях.
Проте Сі Цзіньпін наголосив, що “взаємовигідне співробітництво між Китаєм і Німеччиною — це не “ризик”, а гарантія стабільності двосторонніх відносин і можливість створити майбутнє”. У складі делегації, що супроводжувала Шольца до Китаю, були міністри та керівники провідних німецьких компаній, зокрема Siemens, BMW і Mercedes-Benz.
Джерело: BBC
Читати також:
Шольц застеріг Китай від військової підтримки Росії
Світлина з відкритих джерел