Статистика перебування українців у Німеччині за рік еміграції

У 2022 році через війну Росії проти України до Німеччини прибуло 1,1 мільйона українців, більшість з яких прибули в перші три місяці війни, і 63% становлять жінки.

Статистика свідчить, що за останній рік через війну з України до Німеччини іммігрувало 962 тис. осіб, як в’їзних, так і виїзних мігрантів. Цей чистий рівень імміграції вищий, ніж сукупний рівень іммігрантів із Сирії, Афганістану та Іраку до Німеччини в 2014 і 2016 роках. Хоча більшість мігрантів прибули в перші три місяці вторгнення, кількість тих, хто повернувся, зросла в травні 2022 року. У 2022 році з Німеччини в Україну повернулось 139 тис. осіб.

Внаслідок напливу іммігрантів, кількість українців у Німеччині зросла в сім разів і становить 1,2 відсотка від загальної кількості населення. Лише 13% біженців були старші 60 років, а близько третини були молодшими 18 років. Кількість жінок, які мігрують з України до Німеччини, вдвічі більша, ніж чоловіків, особливо у віковій групі від 18 років.

Опитування, проведене німецьким інститутом економічних досліджень, показує, що 17 відсотків біженців працюють, причому половина з них відвідує мовні курси, а чверть має намір залишитися в Німеччині в довгостроковій перспективі. Принаймні одна дитина з понад 90% сімей відвідує школу, а близько 60% дітей, які ще не досягли шкільного віку, відвідують дитячі заклади. Майже три чверті біженців живуть у приватних помешканнях і лише 9% живуть у житлі соціального забезпечення.

Найбільше українців у Німеччині проживають у Північному Рейні-Вестфалії, Баварії, Баден-Вюртемберзі та Нижній Саксонії. Берлін і Гамбург мають найвищу частку українців у загальній чисельності населення відповідних федеральних земель – по 1,5 відсотків кожна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja