Німеччина готується підписати безпекову угоду з Україною

Як повідомляє видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, Німеччина та Україна опрацювали проєкт безпекового партнерства і готові підписати відповідну угоду. За даними FAZ, остаточне доопрацювання та підписання міжурядової угоди може відбутися під час Мюнхенської конференції з безпеки у лютому.

Хоча офіційне підтвердження дати підписання поки немає, речниця німецького уряду нагадала слова канцлера Олафа Шольца у січні про те, що переговори з президентом України Володимиром Зеленським триватимуть найближчим часом. “Партнерство у сфері безпеки відіграє важливу роль, і зараз інтенсивно готується між нами. Тож я припускаю, що ми завершимо це незабаром”, – сказав Шольц.

За даними FAZ з посиланням на урядові джерела, підписання безпекової угоди заплановане на 16 лютого – саме тоді розпочинається Мюнхенська конференція з питань безпеки.

Ця угода стане першою двосторонньою угодою про безпеку між Україною та однією з країн європейського союзу. Раніше 12 січня аналогічну угоду з Києвом підписав прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Тоді йшлося про те, що це перший крок у виконанні зобов’язань держав Великої сімки та їхніх союзників щодо посилення безпекової підтримки України, досягнутих за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі.

Отже, підписання угоди з Німеччиною стане наступним логічним кроком у зміцненні обороноздатності України та координації зусиль із західними партнерами. З огляду на активну підтримку Києва з боку Берліна, очікується, що угода міститиме конкретні зобов’язання Німеччини щодо постачання озброєнь, військової техніки та підготовки українських військових.

Читати також:

Соціал-демократична партія Німеччини (SPD) переглянула свою зовнішню політику

Шольц і Сунак обговорили підтримку України на тлі проблем з допомогою США

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja