У Німеччині 25 осіб госпіталізовано через витік токсичного газу на хімзаводі

У п’ятницю, 12 січня, у місті Констанц на південному заході Німеччини сталася надзвичайна ситуація на одному із хімічних підприємств. В результаті реакції між речовинами з ємності в підвалі заводу відбувся витік високотоксичного газу. 25 осіб потрапили до лікарні з ознаками отруєння.

Інцидент стався на заводі компанії, що спеціалізується на виробництві мийних та дезінфікуючих розчинів для харчової промисловості. Напередодні у підвальному приміщенні працівники змішували у 1000-літровій ємності азотну кислоту та потужний очищувач Horolith для створення мийного розчину.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на DW.

За даними поліції, з нез’ясованих причин рідина почала активно нагріватися, що спричинило бурхливу хімічну реакцію. У результаті з ємності раптово вирвався токсичний газ, який швидко поширився приміщенням. Ймовірно це був небезпечний діоксид азоту.

Один з робітників вчасно виявив витік і за допомогою навантажувача терміново виніс контейнер на вулицю якомога далі від виробничих приміщень. Там газ розвіявся без шкоди для навколишнього середовища та жителів.

Втім 25 осіб з-поміж персоналу підприємства та рятувальників були госпіталізовані зі скаргами на подразнення дихальних шляхів та ознаками отруєння після вдихання токсинів. Вцілілим працівникам пощастило уникнути серйозніших наслідків завдяки оперативності їхнього колеги, який запобіг масштабнішій катастрофі.

Експерти кажуть, що цей випадок ще раз продемонстрував високі ризики хімічної промисловості. Для запобігання аваріям підприємці мають неухильно дотримуватися всіх норм безпеки та регулярно інструктувати персонал. Крім того, важливо вдосконалювати системи моніторингу для раннього виявлення загроз.

Лише злагоджені та професійні дії команди дозволяють локалізувати та ліквідувати небезпечні інциденти без трагічних наслідків. На щастя, цього разу обійшлося порівняно легкими отруєннями. Але подібна аварія могла б стати причиною численних жертв як серед персоналу, так і місцевих мешканців, зазначили рятувальники.

Читати також:

Трагедія в німецькій лікарні: 4 загиблих через пожежу, десятки поранених

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja