BMW планує випускати лише електромобілі на заводі у Мюнхені

Компанія BMW має намір незабаром випускати на своєму заводі у Мюнхені, де розташована її штаб-квартира, лише електромобілі. Щоб переобладнати завод під виробництво електрокарів без зупинки виробництва, концерн інвестує в нього кілька сотень мільйонів євро.

BMW планує повністю переобладнати свій мюнхенський завод, де розміщена штаб-квартира компанії, для виробництва електромобілів. “Ми інвестуємо тут 650 мільйонів євро і вже з кінця 2027 року виключно випускатимемо повністю електричні автомобілі на нашому рідному заводі”, – сказав директор з виробництва Мілан Неделькович. Таким чином, через 75 років після представлення моделі BMW 501 завершиться ера автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Наразі щодня з конвеєра в Мюнхені сходить майже 1000 автомобілів, зокрема BMW 3 серії та повністю електричний i4 – всі вони виробляються на одній лінії. У 2026 році на заводі розпочнеться виробництво автомобілів на новій електричній платформі Новий Клас. А рік по тому цей завод стане першим у BMW, що повністю перейде з двигунів внутрішнього згоряння на випуск електромобілів.

Переобладнання без зупинки виробництва

Інвестиції у 650 мільйонів євро підуть на будівництво нового корпусу для збірки автомобілів та логістичних площ, а також нового кузовного цеху. Щоб звільнити місце для цього на заводі в самому центрі Мюнхена, виробництво двигунів було перенесене до Гемс-Голл у Великій Британії та Штайру в Австрії. 1200 співробітників пройшли перенавчання або були переведені на інші посади. Переобладнання, за словами представників концерну, відбувається без зупинки виробництва.

Минулого року BMW, за словами пана Недельковича, випустила шість нових повністю електричних моделей. Це дозволить компанії “формувати майбутнє”, сказав директор з виробництва. Лише вчора концерн повідомив про значне зростання попиту на електромобілі: у 2023 році BMW видала 330 596 електрокарів клієнтам – на 92,2% більше, ніж роком раніше. Лише у четвертому кварталі ця цифра склала 113 458 автомобілів.

Планується поставити 500 000 електромобілів у 2024 році

Частка електромобілів BMW у загальних продажах компанії у 2023 році становила 15%, і цей показник має зрости до п’ятої частини в поточному році. “Ми бачимо стійкий високий попит на нашу повністю електричну продукцію”, – пояснив член правління BMW Йохен Голлер. На 2024 рік компанія планує реалізувати понад півмільйона повністю електричних автомобілів.

На фондовій біржі інвестори відреагували стримано, акції BMW після оголошення дещо втратили у вартості. Вдень вони торгувалися на позначці 100,48 євро, на 0,3% нижче попереднього закриття.

Джерело: Tagesschau.de

Читати також:

Ніхто не купує Volkswagen, а BMW зібрала останній двигун внутрішнього згоряння (ДВС) у Німеччині

Кліматичні активісти блокують в’їзди до заводу BMW

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja