Громадськість Німеччини виступає за обмеження продажу енергетиків підліткам

В Німеччині триває громадське обговорення щодо можливості запровадження законодавчих обмежень на продаж енергетичних напоїв неповнолітнім особам. З такою пропозицією нещодавно виступила так звана Громадянська асамблея – консультативний орган при Бундестазі, до складу якого входять 160 пересічних громадян.

На думку членів асамблеї, енергетики становлять не меншу загрозу для здоров’я підлітків, ніж тютюнові вироби чи алкоголь. Адже ці напої можуть спричинити серйозну шкоду здоров’ю та навіть викликати залежність.

Члени громадської ради пропонують заборонити продаж енергетиків особам до 16 років. Проте в майбутньому, за результатами досліджень науковців, цю вікову межу може бути підвищено до 18 років.

Підлітки і енергетичні напої

Крім того, громадськість рекомендує розміщувати на етикетках енергетичних напоїв чіткі попередження про шкідливий вплив окремих інгредієнтів.

Заборона має стосуватися як традиційної роздрібної торгівлі, так і онлайн-магазинів. В торгових автоматах енергетики також можна буде продавати лише за умови контролю віку покупця.

За словами громадських діячів, саме 16-річну вікову межу найлегше обґрунтувати, адже саме з цього віку дозволяється купувати пиво та вино.

Майже 80% членів Громадянської асамблеї проголосували на підтримку цієї ініціативи. Тепер пропозиція буде передана на розгляд Бундестагу.

Джерело: aussiedlerbote.de

Читати також:

Психічні розлади – часта причина госпіталізації дітей та підлітків у Німеччині

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту (ШІ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja