З початку 2023 року ціни на нерухомість в Німеччині продовжують падати

Згідно думки провідних фінансових гравців у сфері нерухомості: спостерігається помітний спад цін на житлову площу в Німеччині. Протягом першого кварталу поточного року, в середньому, вартість квартир та будинків скоротилася на 2,1% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Цей факт підтверджується даними, опублікованими в середу Асоціацією німецьких Pfandbrief-банків (vdp), яка представляє провідних фінансових учасників у галузі нерухомості країни. В асоціацію входять такі фінансові установи, як Deutsche Bank, Commerzbank, Aareal Bank. Згідно їх даних, ціни знизилися на 2,0 відсотка до завершення четвертого кварталу 2022 року.

Рівень показників свідчить про подальшу тенденцію до зменшення ціни на ринку нерухомості після понад десяти років періоду зростання. Відповідно до висновків, отриманих від Deutsche Presse-Agentur, як житлова нерухомість, так і багатоквартирні будинки постраждали від падіння цін. У поєднанні з комерційною нерухомістю, індекс цін на нерухомість скоротився на 3,3 відсотка порівняно з минулим роком – де найбільше зниження було зафіксоване у 2003 році, повідомив vdp.

У першому кварталі зниження цін на житлову нерухомість у семи найбільших містах Німеччини було менш виразним, ніж у середньому по країні. В мегаполісах ціни знизилися на 1,4 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року та на 1,3 відсотка в порівнянні з попереднім кварталом. Єдиним винятком став Берлін, де ціни на квартири та будинки зросли на 1,0 відсотка за рік, проте трохи знизилися на 1,3 відсотка порівняно з попереднім кварталом. Найбільший спад цін на нерухомість зафіксовано у Франкфурті, де ціни впали на 6,4 відсотка у порівнянні з попереднім роком та на 2,2 відсотка порівняно з четвертим кварталом 2022 року. Гамбург, Дюссельдорф, Кельн, Штутгарт і Мюнхен спостерігали зниження цін у діапазоні від 2,3 до 3,8 відсотків протягом року.

Індекс vdp базується на даних про операції з нерухомістю від понад 700 банків. Основною причиною зниження цін на нерухомість вбачають значне зростання процентних ставок, що спричинило подорожчання позик. За даними vdp, комерційна нерухомість зазнала особливо помітного зниження. Ціни на офіси знизилися на 7,5 відсотка порівняно з попереднім роком, а ціни на комерційну нерухомість для роздрібної торгівлі скоротилися на 10,5 відсотка. Умови дистанційної роботи негативно вплинули на офісну нерухомість, тоді як роздрібна торгівля постраждала через онлайн-шопінг та обмеження споживачів у зв’язку зі зростанням інфляції.

Перелом на німецькому ринку нерухомості настав у другій половині 2022 року. У четвертому кварталі середня ціна на житлову нерухомість зменшилася на 3,6 відсотка порівняно з аналогічним періодом попереднього року, що становить перший річний спад цін з кінця 2010 року. Поки, офіційна статистика за перший квартал ще не опублікована.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja