Бербок окреслила своє бачення майбутнього Палестини після війни в секторі Гази

“Вільна від ХАМАС, вільна від терору, із правом на самовизначення” – таким бачить майбутнє Палестини після завершення бойових дій у секторі Гази міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. В інтерв’ю виданням медіагрупи Funke вона окреслила своє бачення подальшого мирного шляху для палестинців.

На запитання, хто має керувати Газою після припинення війни, Бербок відповіла: “Палестинці — вільні від ХАМАС, вільні від терору, самостійні, з вільно обраним урядом для усіх палестинців, включно з Західним берегом річки Йордан”. Політик зауважила, що це станеться не відразу, але під час війни не можна випускати з уваги політичну перспективу.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, фото з мережі X

“День у день ми працюємо з арабськими партнерами над тим, щоб рішення про дві держави залишалося у доступі”, – наголосила міністр. Вона назвала складові цієї роботи: створення цивільної інфраструктури, реформування Палестинської національної адміністрації, економічне відновлення та формування силових структур, включно з гарантіями безпеки як для Ізраїлю, так і для палестинців.

“Ми також повинні нагадувати ізраїльському уряду, що політика поселень не лише унеможливлює створення палестинської держави, а буквально руйнує шанси на мир. Бо тільки рішення про дві держави здатне принести сталий мир і безпеку людям в Ізраїлі”, – констатувала Бербок.

Її заява пролунала на тлі суперечливого оголошення Ізраїлем про анексію близько 800 гектарів на Західному березі річки Йордан.

Міністр підкреслила, що під час перехідного періоду, перш ніж дві держави зможуть мирно співіснувати, єдиним захистом стануть міжнародні гарантії безпеки. Ізраїль має бути впевненим, що з боку Палестини ніколи не виникатиме терористичної загрози, а палестинці мусять почувати себе у безпеці та з належною гідністю на власних теренах.

“Тож під час перехідного періоду, коли дві держави ще не зможуть мирно співіснувати, захистом стануть міжнародні гарантії безпеки. Для цього залучатимуться арабські сусідні країни, яким довіряють на Палестинських територіях, а також близькі союзники Ізраїлю. Саме тому ми, німці, разом зі США та Великою Британією, так ретельно опрацьовуємо політичну перспективу врегулювання конфлікту”, – наголосила Бербок.

Джерело: Welt

Читати також:

Російський дрон змусив Анналену Бербок перервати її візит до України

Глава МЗС Німеччини змушена була ховатися в бомбосховищі в Одесі

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja