Бундестаг відхилив постачання ракет “Taurus” для України

Німеччина все ще відмовляється надавати Україні ракети класу “повітря-земля” Taurus. Хоча така позиція викликає суперечки всередині правлячої коаліції, переважна більшість депутатів Бундестагу не підтримала відповідну пропозицію фракції ХДС/ХСС.

Вже місяці поспіль низка політиків з лав соціал-демократів, “зелених” та вільних демократів вимагають передати Україні ракети Taurus. Проте парламент відхилив проєкт постанови від консерваторів, який прямо закликав уряд “нарешті та невідкладно надати Україні крилаті ракети класу “повітря-земля” Taurus у максимально можливій кількості”.

За документ у поіменному голосуванні висловилося 178 депутатів, проти – 485. Три утрималися. Таким чином, ініціатива отримала менше підтримки, ніж фракція ХДС/ХСС має місць у Бундестазі – 197 мандатів.

Побоювання удару по Росії

Ракети Taurus належать до найсучаснішої зброї німецьких ВПС. Вони здатні завдавати ударів по захищених об’єктах, таким як підземні сховища, склади озброєнь чи логістичні вузли, з великої висоти та відстані. Україна вже давно просить надати їй цю зброю.

Крилата ракета Taurus, фото з відкритих джерел

На початку жовтня канцлер Олаф Шольц прийняв рішення поки що не передавати Україні ракети Taurus. Це пов’язано з побоюваннями, що через їх дальність у 500 км вони можуть досягти російської території. Проте серед “зелених” та вільних демократів існує значна опозиція такій позиції глави уряду.

Відмова вже передбачалася

Через розбіжності в правлячій коаліції консерватори хотіли змусити фракції СДПН, “зелених” та лібералів чітко висловитися з цього питання у Бундестазі. Вони внесли свою пропозицію під час дебатів щодо річного звіту уповноваженої Бундестагу у справах Збройних сил за 2022 рік. Сподіваючись на підтримку прибічників постачання Taurus з лав правлячої коаліції, ХДС/ХСС розраховували на успіх поіменного голосування.

Однак депутати від “зелених” та ВДП пояснили свою відмову якраз тим, що пропозиція консерваторів була пов’язана з дискусією щодо річного звіту уповноваженої у справах армії. Так, вільний демократ Нільс Грюндер заявив: “Звісно, фракція ВДП виступає за постачання Taurus (…), але я вважаю некоректним, що ми сьогодні ведемо ці дебати коштом проблем наших солдатів”.

За інформацією видання “Шпігель”, ще до голосування декілька депутатів від “зелених” та прибічниця постачання Taurus від ВДП Марі-Агнес Штрак-Ціммерман чітко дали зрозуміти, що не підтримають ініціативу ХДС/ХСС, назвавши її “партійною тактикою”.

Габек наголосив на зваженій позиції Німеччини

У виступі перед депутатами спікер фракції ХДС/ХСС з питань оборони Флоріан Ган закликав підтримати пропозицію: “Не дозвольмо, щоб у вирішальний момент нам довелося відповідати перед історією за те, що ми не зробили правильного вибору”.

Віцеканцлер Роберт Габек наголосив, що при прийнятті рішень про постачання зброї в Україну Німеччина завжди має зважувати ризики, “щоб не стати прямою учасницею війни”. Проте, за його словами, німецький уряд вже масштабно підтримує Україну, зокрема надаючи артилерійські боєприпаси.

Джерело: Tagesschau.de

Читати також:

Німецька опозиція голосуванням намагається примусити уряд передати Україні ракети Taurus

Німеччина подвоїть військову допомогу Україні до 7 мільярдів євро у 2024 році

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja