Німеччина утримується щодо постачання Україні ракет Taurus через ризик удару по Москві

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пояснив причини утримання своєї країни від передачі Україні високоточних ракетних комплексів Taurus. За його словами, ці ракети при неправильному застосуванні теоретично здатні вразити конкретні цілі безпосередньо на території Росії, зокрема в Москві.

“Наразі немає жодних причин для позитивного рішення щодо Taurus”, – наголосив Олаф Шольц під час публічного форуму у Дрездені 29 лютого. Про це повідомляє німецьке видання Berliner Morgenpost.

Він зазначив, що Велика Британія та Франція, котрі все ж надали Україні аналогічні ракетні комплекси Storm Shadow, мають можливість контролювати їх застосування.

“Нам довелося б безпосередньо брати участь [у бойових діях в Україні], аби мати змогу здійснювати такий контроль. Я вважаю це неможливим”, – сказав Олаф Шольц.

Тобто, на думку німецького канцлера, залучення німецьких військовослужбовців до використання ракет Taurus в Україні означало б пряму участь Німеччини у війні з Росією, на що Берлін поки не готовий піти.

Таким чином, Німеччина і надалі утримується від передачі Україні далекобійних ракетних комплексів через небажання прямої конфронтації з Росією та ризики розширення масштабів війни.

Читати також:

Експерт похвалив Макрона за готовність відправити війська в Україну

У Бундестазі знову відхилили пропозицію опозиції щодо постачання Україні ракет Taurus

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja