Роберт Хабек став жертвою російських пранкерів

Телефонний дзвінок російських пранкерів віцеканцлеру Німеччини Роберту Хабеку став приводом для перегляду заходів безпеки. Про те, що розмова відбувалася під чужим ім’ям, Міністерство економіки повідомили німецькі спецслужби.

Спеціалізовані у дезінформації російські пранкери Володимир Кузнецов і Олексій Столяров, відомі під псевдонімами Вован і Лексус, викликали міністра економіки та за сумісністю віцеканцлера Німеччини Роберта Хабека (Robert Habeck) на фейкову телефонну розмову, видаючи себе за представників Африканського Союзу. Факт дзвінка від пранкерів підтвердило Мінекономіки Німеччини у вівторок, 5 грудня, відповідаючи на запит інформагентства dpa.

За даними Міністерства, розмова не торкнулася питань безпеки або конфіденційної інформації. Декілька разів розмову переривало через технічні проблеми на лінії, тому повноцінної розмови не відбулося.

За словами представника Мінекономіки, два пранкери оприлюднили в Telegram майже чотирихвилинний змонтований запис. У міністерстві відзначили, що не можуть підтвердити ні хід всієї розмови в цілому, ні запитання, які були поставлені Хабеку, або його відповіді.

Фрагмент розмови німецького міністра.

На записі, розміщеному в Telegram-каналі російських пранкерів, чути, як Хабек спокійно пояснює англійською мовою, що Україні потрібно допомогати експортувати зерно, попри російські атаки.

За словами представників Мінекономіки Німеччини, невдовзі після цього дзвінка німецькі спецслужби повідомили, що контакт з відомством встановлено під вигаданим ім’ям, що призвело до фейкового дзвінка.

Проаналізувавши обставини справи, міністерство засекретило її. Інцидент став приводом для перегляду і посилення теперішніх заходів безпеки, повідомили агентству dpa.

У лютому жертвою пранкерів Вована і Лексуса стала ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Джерело: zdfheute

Читати також:

Берлінський універмаг KaDeWe зазнав атаки хакерів з Росії

Зображення згенеровано ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja