На 4 мільярди євро більше для оборони України

Нарешті більше фінансування для оборони в Україні! Німеччина планує подвоїти військову допомогу для України у наступному році. Замість чотирьох мільярдів євро тепер передбачено вісім мільярдів євро!

За інформацією BILD, угода про це була досягнута цього тижня представниками з Міністерства оборони. Вже наступного тижня комітет з бюджету офіційно підтвердить збільшення військової допомоги Україні на чотири мільярди євро.

Для Києва це означає отримання більшої кількості зброї та боєприпасів.

Спочатку міністр фінансів Крістіан Лінднер пропонував виділити лише чотири мільярди євро на військову допомогу у федеральному бюджеті на 2024 рік. Проте ці кошти майже повністю були призначені на вже заплановані проекти, залишаючи лише 120 мільйонів євро для нової підтримки Міністерству оборони.

Міністр оборони Борис Пісторіус висловив думку, що цього недостатньо, і під час поточних бюджетних переговорів вимагав додатково 5 мільярдів євро.

Тепер відбулася різка зміна: чотири мільярди будуть надані у 2024 році. До цього долучаються ще два мільярди євро, які Міністерство оборони може використовувати для довгострокових військових угод.

Допомога союзників Україні у боротьбі з російською агресією. Джерело: Kiel Institut für Weltwirtschaft (IfW Kiel)

Це також впливає на квоту НАТО для Німеччини: згідно з розрахунками Міністерства, у 2024 році Німеччина досягне рівня в 2,1 відсотка.

Підтримка України в світі. Джерело: Kiel Institut für Weltwirtschaft (IfW Kiel)

Зазначимо, що члени НАТО зобов’язалися виділяти не менше двох відсотків свого ВВП на оборону. Німеччина порушувала це зобов’язання протягом багатьох років.

Експерт з бюджету Андреас Шварц висловився у Bild am Sonntag: “Подвоєння військової допомоги – це правильно і важливо. Таким чином ми надаємо Україні наші обіцянки із необхідним фінансуванням. Те, що ми також досягли квоти НАТО у 2,1 відсотка, – це великий успіх.”

Читати також:

У Німеччині одна з політичних партій виступила проти прийняття України до ЄС

Ракети Taurus не змінять хід війни в Україні, – Пісторіус

Понад 8000 українських військовослужбовців вже пройшли навчання у Німеччині

Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja