Учені з університетів Марбурга та Ганновера, спільно з українськими фотографами, зафіксували стан 250 пам’яток, що опинилися під загрозою чи постраждали в результаті російської агресії.
Про це повідомляє DW, з посиланням на видання dpa. За даними Крістіана Брахта, директора Німецького центру документування історії мистецтва DDK, з початку проєкту у жовтні 2022 року фотографи здійснили близько 3700 знімків зовнішніх та внутрішніх частин історичних та культурних споруд у Києві, Одесі, Миколаєві та Запоріжжі.
Серед сфотографованих об’єктів є Спасо-Преображенський собор в Одесі, який зазнав пошкоджень внаслідок російських атак цього літа. Брахт підкреслив важливість їхньої роботи, оскільки подібні руйнування свідчать про небезпеку, яка виникає в результаті воєнних подій. Точна кількість постраждалих об’єктів наразі невідома, але з урахуванням невизначеності терміну конфлікту, є ймовірність збільшення цієї кількості, зауважив директор.
Одна зі знищених росіянами культурна пам’ятка.
У проєкті беруть участь 17 українських фотографів. Знімки, зроблені цифровими камерами та спеціальними об’єктивами, зберігаються у базі даних, яка відповідає високим науково-технічним стандартам. В разі пошкодження будівель фотографії стануть надійним джерелом для наукової документації та реконструкції. Ще одним важливим елементом проєкту є програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом Wikibase, яке дозволяє місцевим жителям, активістам та фотографам приєднатися до довгострокового документування об’єктів. Реалізацію цієї частини проєкту веде команда Інформаційного технічного та природничого центру ім. Лейбніца у Ганновері.
Світлина з відкритих джерел