Бразильський президент Лула та канцлер Шольц обговорять угоду про вільну торгівлю.

Президент Бразилії Лула та канцлер Німеччини Шольц обговорюють можливе укладення угоди про вільну торгівлю. Клімат, Ізраїль, Китай – у Канцелярії Німеччини відбудеться зустріч урядів, на якій будуть обговорюватися різні питання. Особливий акцент може бути зроблений на угоді про вільну торгівлю.

У понеділок уряди Німеччини та Бразилії зберуться в Берліні на першій зустрічі за вісім років. Під керівництвом канцлера Олафа Шольца та президента Луїса Інасіо Лули да Сільви обговорюватимуть питання економічної співпраці, енергетики, екології, а також зовнішньої та безпекової політики. Про це інформує видання Zeit Online.

Однією з ключових тем зустрічі є можливість завершення тривалих переговорів щодо угоди про вільну торгівлю між Меркосур і Європейським союзом. Ця угода визначила б одну з найбільших зон вільної торгівлі у світі, об’єднуючи понад 700 мільйонів жителів. Однак попередню угоду, укладену у 2019 році, не було ратифіковано через ряд питаннь, зокрема стосовно захисту дощових лісів.

Німецька бізнес-спільнота закликає до швидкого укладення угоди, хоча зелені висловлюють обурення і вимагають перегляду з урахуванням екологічних питань. Недавно урядова коаліція SPD, Зелених та FDP заявила, що вони підтримують заплановану торговельну угоду.

У зустрічі беруть участь міністри з обох сторін, дев’ять з яких представлені з німецької сторони. Планується підписати численні угоди, включаючи ті, що стосуються біорізноманіття, охорони морів, відновлення тропічних лісів, цифровізації та видобутку мінеральних ресурсів.

Бразилія головує зараз G20, групи провідних економічних держав, та готується приймати саміт у Ріо-де-Жанейро у 2024 році. Крім того, вона є членом групи BRICS разом з Китаєм, Росією та Індією, яка часто розглядається як конкурент G7. Однак у сфері безпеки є значні різниці між Німеччиною та Бразилією, особливо щодо ситуації в Газі та Україні.

Німеччина підтримує лише припинення вогню між Ізраїлем та ісламською групою ХАМАС для забезпечення гуманітарної допомоги, тоді як Бразилія вимагає негайного та стійкого припинення вогню. У війні Росії проти України Бразилія давно підтримує мирні переговори, тоді як Німеччина залишає рішення на розсуд України. Консультації між урядами Німеччини та Бразилії були відновлені після повернення Лули до влади, і перша зустріч відбулася у січні 2023 року під час візиту Шольца до Бразилії.

Читати також:

Шольц повідомив про початок роботи кліматичного клубу

Шольц зустрівся в Берліні з Джорджією Мелоні

Німеччина виділить 18 млрд євро регіонам для вирішення проблем міграції, — Шольц

Світлина: скриншот з відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja