В Австрії нарахували вдвічі менше бідних, ніж у Німеччині

Число австрійців, що страждають від бідності склало 2,3%, вдвічі менше, ніж у Німеччині”, – про це 9 листопада пише австрійська газета Exxpress.

Зазначається, що серйозні проблеми для європейців створюють висока вартість оренди житла, зростання цін на електроенергію та газ, а також повсякденні покупки, зокрема ціни на харчі. Однак стверджується, що Австрія є однією з найкращих країн Європи у боротьбі з бідністю.

Згідно з новими статистичними даними Європейського союзу, у 2022 році лише 2,3% населення країни фактично страждали від бідності. Середній показник щодо ЄС утричі вищий.

«Ми маємо пишатися тим, що є країною з високим рівнем процвітання та низьким рівнем бідності»,— підкреслив генеральний секретар Федерації австрійської промисловості Крістоф Ноймайр.

Загалом Німеччина у рейтингу, який визначає рівень бідності, відстає від Австрії на 13 позицій.

У Німеччині 2022 року нарахували 607 тис. бездомних людей. При населенні 83,2 млн. чоловік це становить у середньому 0,73%. В Австрії, де проживає 8,9 млн. осіб, у 2022 році зареєстрували 19 912 безпритульних — у середньому 0,22%.

Найбіднішою європейською країною є Румунія, там від бідності страждає майже 25% населення. Словенія, навпаки, має найнижчий рівень бідності.

Експерти прогнозують спад німецької економіки на 0,4% у кінці 2023

Обсяги економічного виробництва Німеччини цього року скоротяться, – передбачила рада економічних експертів при уряді Німеччини, – про це 8 листопада пише газета Junge Welt.

На презентації свого річного звіту експерти заявили, що очікують зниження ВВП на 0,4%. Наступного року знову очікується економічне зростання на рівні 0,7%. Інфляція загалом по країні становитиме 6,1%, а 2024 року вона, згідно з прогнозами, досягне 2,6%. На думку фінансистів, рівень частих споживчих витрат поновиться до кінця наступного року.

Як перешкоди для економічного розвитку рада економічних експертів розглядає старіння населення та нестачу кваліфікованої робочої сили. Крім того, брак інвестицій та модернізації на підприємствах може перешкоджати позитивному розвитку економіки у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Відповідаючи на пресконференції на питання про «боргові гальма», член ради Мартін Вердінг сказав, щоб скасувати дію “боргового гальма”, необхідно внести поправки до конституції, а цього не можна зробити без більшості голосів у бундестазі. В уряді рекомендують підвищити продуктивність праці, забезпечити міграцію кваліфікованої робочої сили, збільшити тривалість трудового життя та «підвищити ліквідність ринків капіталу, зміцнити культуру акціонерного капіталу та збільшити обсяг венчурного капіталу».

Нагадаємо, “боргові гальма” (Schuldenbremse) – це бюджетний інструмент, з 2009 року закріплений у конституції ФРН, згідно з яким Німеччина не може брати борги, що перевищують 0,35% від річного ВВП.


Світлина з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja