У 2022 році федеральний, регіональний та місцевий уряди виділили значно більше коштів на освіту, піднявши загальні витрати до 176,3 мільярда євро. На кожну особу тепер припадає 2 090 євро, що становить зростання на 79 євро порівняно з попереднім роком. Основна частина цих коштів спрямована на школи (87,5 мільярда євро), дошкільну освіту (40,5 мільярда євро) та вищі навчальні заклади (35,4 мільярда євро).
Дві третини цих коштів припадають на витрати у регіонах, які витратили 122 мільярди євро на освіту, що складає 69,2 відсотка від усіх публічних витрат на цю сферу. Федеральний бюджет також збільшив свої витрати на освіту на 4,7 відсотка, до 12,5 мільярда євро, із цієї суми майже 40 відсотків припало на вищі навчальні заклади.
За обчисленнями на кожного мешканця витратили у 2022 році 2 090 євро на освіту, вказавши на збільшення порівняно із попереднім роком. Однак експерти наголошують на необхідності значно більших інвестицій в освіту, особливо враховуючи низькі результати німецьких учнів за міжнародним тестом Pisa.
Беттіна Кольрауш, науковий директор Економічного та соціального інституту Фонду імені Ганса Бекклера, вказує на втрачені можливості та закликає до постійних і широких інвестицій у ранню дитячу освіту. За її словами, збільшення витрат на цей сектор на лише один мільярд євро і навіть невелике зменшення його відсоткового внеску свідчать про недостатню увагу до важливого напрямку освіти.
Зараз ситуація у німецькій освіті викликає серйозну тривогу, оскільки результати учнів у міжнародному тесті Pisa 2022 року є найгіршими в історії, вказуючи на середні показники за міжнародними стандартами. Це ставить під загрозу майбутнє країни та її здатність підготувати кваліфіковану робочу силу для вирішення викликів, які стоять перед Німеччиною у майбутньому.
Джерело: tagesschau.
Читати також:
Німецькі вчені закликали зупинити цифровізацію у школах
Кожен третій житель Німеччини використовує штучний інтелект
Німецькі школи побили рекорд кількості першокласників
Світлина згенерована ШІ