Кожен третій житель Німеччини використовує штучний інтелект

За повний рік після введення ChatGPT виявлено, що 37% населення Німеччини користувалося текстовим роботом зі штучним інтелектом від OpenAI. Ці дані стали відомі після проведення представницького опитування Forsa, яке замовила асоціація TÜV серед 1008 респондентів віком 16 років і старших. У порівнянні з попереднім опитуванням у квітні, кількість користувачів зросла на 14 відсоткових пунктів. Однак ChatGPT став відомий не лише серед користувачів – 85% опитаних чули або читали про цю технологію.

Перше знайомство з ChatGPT та подібними генераторами, такими як Dall-E, часто має розважальний характер: за результатами опитування, 52% користувачів хочуть, щоб система надавала їм розваги. 44% використовують роботів зі штучним інтелектом для досліджень. Потім йде створення текстів (40%) або редагування фотографій і відео (26%).

Початкова сторінка для взаємодії з чатом GPT

За словами Йоахіма Бюлера, виконавчого директора асоціації TÜV, ChatGPT та інші додатки зі штучним інтелектом залишаються не просто тимчасовим явищем, але стають постійною реальністю. “Штучний інтелект лишається з нами”, – підкреслив Бюлер.

Після року використання ChatGPT виявлено, що ШІ має прямий чи опосередкований вплив на трудове життя багатьох професіоналів. Майже третина опитаних, що працює висловлює обурення, що неволодіння технологією призведе до втрати професійного статусу (31%). Також майже дві третини вважають, що навчання штучному інтелекту буде корисним для їхньої роботи (63%).

Недовіра до нової технології залишається високою. Близько половини опитаних стверджують, що не довіряють результатам використання генеративного ШІ (56%). Бюлер підкреслює важливість систематичного регулювання цієї технології, адже 83% населення вважають, що потрібні законодавчі обмеження для безпечного використання штучного інтелекту.

Бюлер закликає уникати залишення базових моделей ШІ без відповідного регулювання в майбутньому Законі ЄС про штучний інтелект. Федеральний міністр економіки Роберт Хабек підтримує цю позицію, зазначаючи на цифровому саміті уряду Німеччини в Йєні, що “ЄС повинен залишитися глобальним лідером у створенні надійної основи для безпечного розвитку штучного інтелекту”. Бюлер вважає, що базові обов’язки щодо прозорості також повинні бути визначені як мінімальні вимоги для основної технології.

Джерело: www.dpa.com

Читати також:

Німеччина і ще 45 країн затвердили CARF

“Німецький стартап Aleph Alpha залучив понад 500 млн доларів для розробки європейського конкурента ChatGPT та Bard”

Зображення згенеровано за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja