За словами вчених з Німеччини, Австрії та Швейцарії, використання планшетів та ноутбуків на уроках до 6-го класу не робить дітей розумнішими, а навпаки, тупішими.
Заборонити використання гаджетів до 6-го класу школи закликали 40 німецьких дослідників у петиції міжнародної громадської організації «Товариство освіти та знань», – повідомляє Bild.
На їхню думку, у школах абсолютно необхідний мораторій до 6-го класу на використання електронних засобів, оскільки вже накопичені наукові докази того факту, що зафіксована «величезна шкода для процесів розвитку та освіти дітей та підлітків, спричинених цифровими медіа».
Організаія “Товариство освіти та знань” («Gesellschaft für Bildung und Wissen») направила петиції до міністрів освіти європейських країн.
Серед підписантів педагог Ральф Ланкау, лікарі Мафред Шпітцер та Томас Фукс. Вони наголошують, що негативні медичні, психологічні та соціальні наслідки ширшого використання цифрових пристроїв науково доведені. Ланкау наголосив: «Спроба цифрового навчання має бути зупинена негайно». За словами Ланкау планшети та ноутбуки перешкоджатють когнітивному та соціальному розвитку дітей віком до десяти років.
У петиції особливо критикується використання штучного інтелекту для автоматичного навчання та тестування дітей та заміна такими системами вчителів.
Вчені зазначають, що висновки про якийсь позитивний вплив цифровізації не піддаються перевірці.
Дослідники також посилаються на скандинавські країни, які колись вважалися піонерами у сфері цифровізації освітніх закладів. Однак доповідь Каролінського інституту змусила шведський уряд переглянути своє рішення щодо обов’язкового оснащення дошкільних закладів цифровими пристроями. Заявлені позитивні результати цифрової освіти були доведено, натомість було показано серйозний негативний вплив засвоєння знань учнями.
Нагадаємо, у серпні Каролінський інститут Швеції — один з найбільших медичних університетів Європи — заявив, що цифрові інструменти швидше погіршують, ніж покращують навчання.
Особливості освіти в ФРН (Німеччині)
Німецька система освіти є однією з найкращих у світі. Рівень знань школярів у цій країні є значно вищим, ніж у багатьох інших європейських державах. Учню видається атестат зрілості, який дозволяє втупити у будь-який державний ВНЗ Федеративної республіки.
Попри спільний орган – Конференцію міністрів освіти (КМО), котра окреслює стандарти чи загальні вимоги щодо знань, кожна земля – незалежна і самостійна у своїх рішеннях щодо освіти. Це означає, що Німеччина, де є 16 земель, має 16 загальноосвітніх структур і 16 навчальних планів.
Читати також:
Німецькі школи побили рекорд кількості першокласників
Навчальні програми Erasmus стають все зручнішими
Стипендія для підвищення кваліфікації працівників в Німеччині
Світлина з відкритих джерел