У Німеччині розпочався пілотний проєкт із впровадження чотириденного робочого тижня. 45 компаній та організацій на пів року запровадили для своїх співробітників робочий тиждень тривалістю 4 дні.
Працівники отримуватимуть повну заробітну плату, проводячи в офісі або працюючи вдома на один день менше. Про це повідомляє видання DW.
Ініціаторами проєкту виступили берлінська консалтингова компанія Intraprenör спільно з глобальною ініціативою “Чотириденний тиждень” (4 Day Week Global) з Нової Зеландії. Після завершення експерименту буде проведена наукова оцінка його результатів.
Прихильники чотириденки впевнені, що це підвищить продуктивність праці, адже люди будуть більш вмотивованими та, відповідно, ефективнішими. Крім того, зменшиться плинність кадрів.
Однак скептики ставлять під сумнів ефективність такої моделі на тлі нестачі кваліфікованих кадрів у Німеччині. На їхню думку, скорочення робочого часу може навіть погіршити ситуацію. Деякі економісти наголошують, що для компенсації втрати 20% робочого часу продуктивність має зрости щонайменше на 25%, що є утопічним.
Хоча чотириденний тиждень і може бути корисним для окремих компаній, більшість фахівців виступають проти його законодавчого закріплення для всієї країни. Натомість слід дозволити роботодавцям та працівникам вирішувати це питання індивідуально.
Отже, експеримент у Німеччині має як прихильників, так і противників чотириденного робочого тижня. Його результати, очевидно, стануть важливим орієнтиром як для Німеччини, так і для інших країн.
Читати також:
Чотириденний робочий тиждень: чи влаштує це працівників?
Уряд Німеччини погодив проєкт, що спростить доступ до ринку праці для мігрантів
Одна п’ята працівників в Німеччині стикається з невигідними умовами працевлаштування
Світлина з відкритих джерел