Німецькі археологи знайшли у Нюрнберзі ймовірно найбільше чумне кладовище Німеччини, на якому поховано до півтори тисячі жертв епідемії “чорної смерті” 1632-1633 років. За масштабом воно може бути другим у Європі після подібного поховання в австрійському місті Санкт-Пельтен.
Масові поховання часів епідемії чуми
Загалом під час спалаху чуми в Нюрнберзі загинуло понад 15 тисяч осіб. На виявленому кладовищі, за оцінками вчених, спочивають рештки до півтори тисячі з них.
Розкопки тривають на місці майбутнього будівництва будинку для літніх людей. Сліди поховань були знайдені минулого року під час підготовки ділянки.
Дослідники вивчають третій з восьми ділянок цвинтаря. Поховання робилися в декілька шарів через велику кількість жертв. Вчені знаходять рештки одягу небіжчиків та савани, в які вони були загорнуті. Деякі скелети мають ушкодження від бомби часів Другої світової війни.
Фото: Daniel Löb/dpa/picture alliance
Історія масових поховань жертв чуми
Зазвичай масові поховання жертв епідемій робилися за межами міст. Інформації про розташування таких кладовищ збереглося небагато.
В Нюрнберзі спеціальне кладовище для поховання загиблих від “чорної смерті” було створене саме через величезну кількість жертв.
Як вважають дослідники, у 19 столітті на цій же ділянці хоронили мешканців міста, які померли від холери.
Поруч знаходиться міське кладовище Святого Іоанна, де похований відомий німецький художник епохи Відродження Альбрехт Дюрер.
Отже, у Нюрнберзі археологам вдалося знайти унікальне поховання, що зберегло пам’ять про тисячі жертв епідемії 400-річної давнини. Ця знахідка допоможе краще зрозуміти історію боротьби людства зі смертоносними хворобами.
Джерело: DW
Читати також:
В Північному Рейні-Вестфалії робітники знайшли 15 скелетів під будинком
Світлина: Daniel Löb/dpa/picture alliance