Нові правила для біженців у Німеччині: штраф за українські номери

З 1 квітня власників автомобілів на українських номерних знаках, які після року перебування в Німеччині не отримають німецьку реєстрацію, очікує штраф. Однак багато питань щодо реєстрації автомобілів ще залишаються невирішеними.

Це стосується українців, які перебувають у Німеччині понад рік, мають статус тимчасового захисту і пересуваються дорогами Німеччини на автомобілях з українськими номерами. Вони повинні до кінця березня поставити свої машини на облік і отримати німецькі автомобільні номери. 31 березня 2024 року спливає термін перехідних положень, які дозволяли українським біженцям у Німеччині понад рік їздити на українських номерах.

Усі українські автомобілі мають бути поставлені на облік в Німеччині, оскільки жодних запитів від федеральних земель на продовження перехідних положень і винятків для українських машин немає. Керування автомобілем, який не має німецької реєстрації, більше як рік є адміністративним правопорушенням. Згідно з каталогом штрафів, пересування на автомобілі без належної реєстрації передбачає грошовий штраф у розмірі 70 євро та один штрафний бал. За наявності 8 штрафних балів водія в Німеччині позбавляють водійського посвідчення.

Як поставити на облік чужий автомобіль?

Попри необхідність негайно ставити автомобіль на облік у Німеччині, невирішеними залишаються кілька питань, які ускладнюють перереєстрацію машини в деяких випадках. Наприклад, українці, які приїхали до Німеччини на чужому автомобілі, можуть мати проблеми з доведенням свого права розпоряджатися ним, оскільки під час реєстрації автомобіля в Німеччині заявник повинен надати такі докази, як договір купівлі-продажу, оригінал рахунку або квитанцію митниці.

А якщо не пройдено техогляд?

Ще одним проблемним питанням є доля українських автомобілів, які не зможуть пройти німецький техогляд, оскільки багато українських транспортних засобів не відповідають європейським технічним приписам, наприклад, щодо гранично допустимого рівня викидів вихлопних газів. Такі автомобілі після завершення перехідного періоду зможуть брати участь у дорожньому русі в Німеччині лише за наявності спеціального дозволу.

Умови для реєстрації: техогляд і “автоцивілка”

Обов’язковою умовою для реєстрації автомобіля є проходження технічного огляду (Hauptuntersuchung, TÜV). Крім технічного стану автомобіля, автовласники з України можуть постати перед труднощами під час проходження техогляду, якщо їхні транспортні засоби були привезені, наприклад, із США і не мають європейської сертифікації.

Крім технічного огляду, для реєстрації автомобіля в Німеччині необхідно укласти обов’язкове німецьке страхування цивільної відповідальності – “автоцивілку” і надати на підтвердження цього спеціальний код (EVB-Nummer). Вартість цього страхування сильно коливається залежно від марки та віку автомобіля, а також від водійського стажу без аварій. Чи враховувати водійський стаж з України, вирішує кожна страхова компанія окремо. В середньому “автоцивілка” в Німеччині коштує близько 400 євро на рік.

На період дії перехідних положень, до 31 березня, українці могли їздити з “зеленою карткою” – міжнародним полісом страхування цивільної відповідальності. Такий поліс діє в Німеччині не більше як рік.

Джерело: DW

Читати також:

Федеральна Рада схвалила процедуру онлайн оформлення транспортних засобів

Підготовка автомобіля до холоду та “зимові” штрафи у Німеччині

Світлина з мережі X

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optimized with PageSpeed Ninja