Зі зростанням цін на харчові продукти все більше людей стикаються з викликом: як забезпечити належне та збалансоване харчування, не витрачаючи надто багато коштів? Експерти діляться порадами, як ефективно закуповувати продукти та складати раціон із невеликим бюджетом.
Перш за все, важливо ретельно спланувати покупки. Варто оглянути власні запаси, використати залишки та перевірити придатність продуктів з вичерпним терміном зберігання. На основі цього можна скласти список необхідних товарів та заздалегідь визначити меню.
При виборі харчів орієнтуйтеся на харчову піраміду від Німецького товариства з питань харчування. Овочі та фрукти мають бути важливою складовою раціону, адже вони – джерело вітамінів і клітковини. Купуйте сезонні та локальні продукти, вони часто дешевші. Розгляньте можливість придбання товарів безпосередньо у виробників чи на фермерських ринках.
Замороженими овочами та фруктами можна замінити свіжі, адже вони зберігають більшість поживних речовин після заморожування. Уникайте виробів із додатковими інгредієнтами (цукор, сіль, жири) – вони здорожчують продукт.
Для здоров’я та насичення важливі цільнозернові продукти. Вони багаті на клітковину та тривалий час забезпечують почуття ситості. Обирайте хліб та макаронні вироби з борошна грубого помелу, вони можуть бути дешевшими за білі аналоги.
Молочні продукти доповнять раціон білками, вітамінами групи В та кальцієм, а їхня ціна здебільшого доступна.
Обмежте споживання м’ясних виробів – невеликої кількості (300-600 г на тиждень для дорослої людини) достатньо. Заміною може слугувати більш економічна соя чи інші бобові культури.
Риба залишається проблемним пунктом через високу ціну, особливо на жирні сорти, багаті на омега-3 жирні кислоти. Доступнішою альтернативою можуть стати рибні консерви або харчові добавки.
Якщо немає можливості придбати дорогі види олії (волоська горіхова, лляна, оливкова), надайте перевагу рафінованій ріпаковій олії – вона має вигідне співвідношення жирних кислот та доступну ціну.
Важливою складовою економного та здорового харчування є планування і готовність витрачати час на підготовку страв. Це може бути проблемою для зайнятих людей чи самотніх батьків, адже часто простіше скористатися напівфабрикатами. Однак ретельно сплановані покупки дозволяють заощадити кошти та споживати корисну їжу.
За інформацією Tagesschau
Читати також:
Німці стали економити на фруктах та овочах
Світлини згенеровані за допомогою ШІ